Europejskie Nagrody filmowe rozdane. Wielka gala w NFM!...

  Europejskie Nagrody filmowe rozdane. Wielka gala w NFM! [RELACJA, ZDJĘCIA, EFA2016]

  PB, MM, JU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  EFA 2016, Wrocław, 10.12.2016, Na zdjęciu Jean-Claude Carriere
  1/174
  przejdź do galerii

  EFA 2016, Wrocław, 10.12.2016, Na zdjęciu Jean-Claude Carriere ©Maciej Kulczynski

  Sonda

  Oglądałeś już Najlepszy Europejski Film roku 2016 "Toni Erdmann"?

  EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA - GALA, 10.12.2016, WROCŁAW, RELACJA NA ŻYWO, TRANSMISJA, LIVE ONLINE

  Pięć statuetek na pięć nominacji! "Toni Erdmann" największym zwycięzcą tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Obraz został filmem roku, Maren Ade nagrodzono za reżyserię i scenariusz, a Peter Simonischek i Sandra Hüller otrzymali nagrody dla najlepszych aktorów. O czym jest "Toni Erdmann"?
  Film Maren Ade opowiada o zderzeniu dwóch pokoleń. Ojciec - tytułowy Toni, chce spędzić trochę czasu z dorosłą córką. Ta jest menedżerką wysłaną przez korporację do rumuńskiej filii firmy. Ojciec zjawia się w Bukareszcie i wprowadza chaos w uporządkowane życie córki.

  Polacy z nagrodami EFA2016
  Akademia przyznała honorowe wyróżnienie zmarłemu w październiku Andrzejowi Wajdzie, a widzowie przyznali swoją nagrodę filmowi "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej. To nie koniec polskich akcentów. Radosław Ochnio został wyróżniony za dźwięk w filmie "11 minut". Wrocławianie Bodo Kox i Agnieszka Smoczyńska odebrali honorową statuetkę, przyznaną pośmiertnie Andrzejowi Wajdzie.

  Zobacz galerię

  Europejska Nagroda Filmowa - nominowani i zwycięzcy:

  Najlepszy film europejski 2016:


  "Elle" - Paul Verhoeven
  "Ja, Daniel Blake" - Ken Loach
  "Julieta" - Pedro Almodovar
  "Pokój" - Lenny Abrahamson
  "Toni Erdmann" - Marena Ade

  Najlepszy dokument europejski 2016:


  "21 x New York" - Piotr Stasik
  "A Family Affair" - Tom Fassaert
  "Fire at Sea" - Gianfranco Rosie
  "Mr. Gaga" - Tomer Heymann
  "S is for Stanley - 30 Years at the Wheel for Stanley Kubrick" - Alex Infascelli
  "The Land of the Enlightened" - Pieter-Jan De Pue

  Najlepszy aktor europejski 2016:


  Rolf Lassgård - "A Man Called Ove"
  Hugh Grant - "Boska Florence"
  Dave Johns - "Ja, Daniel Blake"
  Burghart Klaußner - "Fritz Bauer kontra państwo"
  Peter Simonichek - "Toni Erdmann"
  Javier Cámara - "Truman"

  Najlepsza aktorka europejska 2016:


  Isabelle Huppert - "Elle"
  Emma Suárez i Adriana Ugarte - "Julieta"
  Valeria Bruni Tedeschi - "Like Crazy"
  Trine Dyrholm - "Komuna"
  Sandra Hüller - "Toni Erdmann"

  Najlepszy reżyser europejski 2016:


  Paul Verhoeven - "Elle"
  Cristian Mungiu - "Egzamin"
  Ken Loach - "Ja, Daniel Blake"
  Pedro Almodovar - "Julieta"
  Maren Ade - "Toni Erdmann"

  Najlepszy scenarzysta europejski 2016:


  Cristian Mungiu - "Egzamin"
  Paul Laverty - "Ja, Daniel Blake"
  Emma Donoghue - "Pokój"
  Maren Ade - "Toni Erdmann"
  Tomasz Wasilewski - "Zjednoczone Stany Miłości"

  Europejska komedia 2016
  "A Man Called Ove" Fredrik Backman
  "On wrócił" David Wnendt
  "La Vache" Mohamed Hamidi


  TAK RELACJONOWALIŚMY DLA WAS GALĘ EFA 2016 I PRZYGOTOWANIA DO NIEJ:

  Godz. 23:18. Europejska Nagroda Filmowa za NAJLEPSZY FILM ROKU 2016 "TONI ERDMANN"
  "Toni Erdmann" Najlepszym Filmem Europejskim roku 2016. Statuetkę wręczyła Cécile De France, belgijska aktorka filmowa i teatralna. Nagrodę dla Najlepszego Filmu Europejskiego odebrali producenci filmu. Maren Ade, reżyserka przewrotnej komedii o tym co naprawdę w życiu ważne, dziękowała za piątą tego wieczoru nagrodę dla swojego obrazu (za scenariusz, najlepszy aktor, najlepsza aktorka, reżyseria i jako Europejski Film Roku 2016) . Gala zakończyła się o godz. 23.22.

  Filmu "Toni Erdmann" zostanie wyświetlony w niedzielę o godz. 11 w Kinie Nowe Horyzonty.

  (Twórcy filmu "Toni Erdmann"/ fot. AP Photo/Lionel Cironneau)  W Nowych Horyzontach odbędą się także jeszcze dwa spotkania z reżyserem Wimem Wendersem (w niedzielę o godz. 16, po projekcji „Piny” (na tę projekcję już od dawna nie było biletów, ale może ktoś zrezygnuje ze swojego; oraz po seansie filmu „Piękne dni w Aranjuezie”, o godz. 20.15). Spotkania będą prowadzone po angielsku, tłumaczone na język polski.

  Efa2016 - 22:53 Na scenie pojawiła się Maja Ostaszewska w rdzawej sukni. Żartobliwie przekomarzając się z Maciejem Stuhrem, obwieścili artystyczne nagrody. Dostali je: Alice Normington (Europejski Scenograf Roku), Stefanie Bieker (najlepsza kostiumograf, film "Land of mine") i Barbara Kreuzer (charakteryzacja).

  Efa2016 - 22:40 Daniel Olbrychski odśpiewał Maren Ade piosenkę na melodię "Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga". W refrenie i następnych zwrotkach wspomina Petera Almodóvara i innych reżyserów. Przygotował w ten sposób publiczność na przyjęcie werdyktu jury, które już wybrało Najlepszego Reżysera Europejskiego. Została nim Maren Ade. Jej film "Toni Erdmann" zbiera wszystkie najważniejsze nagrody.

  Reżyserka podziękowała swojemu producentowi i aktorom. – Dziękuję za otwartość – powiedziała.

  EFA2016 - godz. 22:30. Najlepszy kompozytor
  Maciej Stuhr poprosił Zbigniewa Preisnera o wspomnienie pracy z Krzysztofem Kieślowskim. Wcześniej Chór Uniwersytetu Ekonomicznego pod dyrekcją Edyty Krzemień zaśpiewał "Pieśń zjednoczenia Europy" z filmu "Trzy kolory. Niebieski" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Najlepszym kompozytorem został Ilyi Demutsky, któremu statuetkę wręczył właśnie Zbigniew Preisner. Demutsky napisał muzykę do filmu „Uczeń”, reż. Kirill Serebrennikova.

  EFA2016 - godz. 22. Najlepszą europejską aktorką 2016 została uznana Sandra Hüller za rolę w "Toni Erdmann". Hüller podziękowała reżyserce za zaufanie.

  Godz. 21:45. Europejska nagroda filmowa dla najlepszego aktora.
  Dave Johns, grający tytułową rolę w filmie "Ja, Daniel Blake", słuchał nominacji ze łzami w oczach. Napięcie rosło, bo na ten werdykt jurorów czekali wszyscy. Najlepszym Europejskim Aktorem został Peter Simonischek, grający główną rolę w filmie "Toni Erdmann". – Dziękuję Akademii, Maren Ade (reżyserce filmu - przyp. red.). Dziękuję bardzo, Maren - powiedział szczęśliwy aktor. - Dziękuję za sprzeciwienie się nacjonalizmowi w Europie - zwrócił się do prezydenta Rafała Dutkiewicza.  Godz. 21:40 Prix Fipresci Europejskiej Akademii Filmowej - nagrodę krytyków, przyznawaną od 1993 roku - dostał Juho Kuosmanen za „The happiest day in the life of Olli Mäki”.  Europejska Nagroda Filmowa dla Pierce'a Brosnana - godz. 21:30. Pierce Brosnan z uwagą przysłuchiwał się uzasadnieniu werdyktu jury, które przyznało mu Europejską Nagrodę Filmową za całokształt twórczości. - Dziękuję, dziękuję bardzo - mówił, nagradzany niemilknącymi oklaskami na stojąco. - Dziękuję, Susanne - powiedział. - Jestem aktorem, producentem, mój europejski film. Dziękuję Wimowi Wendersowi za pasję. Dziękuję, przyjaciele - powiedział. Podziękował swojej żonie Keely Shaye Smith, która nie kryła wzruszenia.


  Godz. 21:10. Najlepszym Europejskim Filmem Dokumentalnym został "Fuocoammare. Ogień na morzu” (reż. Gianfranco Rosi). Wstrząsający dokument o sytuacji uchodźców w okolicy wyspy Lampedusa mogli już oglądać widzowie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.  Europejska Nagroda Filmowa - godz. 21 - nagroda specjalna.
  Wim Wenders przypomniał Andrzej Wajdę, zmarłego 9 października 2016 r. Przypomniał, że Andrzej Wajda stworzył w Warszawie Szkołę Filmową. – Andrzeju, co my bez ciebie zrobimy? Nie trzeba nikomu udowadniać, że jesteś jednym z najlepszych reżyserów – powiedział Wenders. - Co my z Andrzeju bez ciebie zrobimy? Byłeś dla wielu z nas jak ojciec. Nie ma potrzeby udowadniać nikomu, że jesteś jednym z najwspanialszych reżyserów - dodał. Nagrodę odebrali Agnieszka Smoczyńska i Bodo Kox – uczniowie Szkoły Wajdy. – Był naszym mentorem – powiedział Bodo Kox. – Panie Andrzeju, bardzo nam pana brakuje, ale walczymy dalej na planie filmowym – dodała po polsku Agnieszka Smoczyńska.

  Dziś mistrza polskiego kina wspominał już wcześniej Ken Loach, spotykając się z publicznością w Kinie Nowe Horyzonty. Ken Loach powiedział, że, kiedy sam był młodym twórcą, Andrzej Wajda go inspirował.

  godz. 20:48: Europejską Nagrodą Filmową za film animowany otrzymała produkcja „Nazywam się Cukinia / Życie Kabaczka” w reż. Claude Barras.


  Godz. 20.34. EUROPEJSKI SCENARZYSTA 2016 - Maren Ade za scenariusz do filmu TONI ERDMANN
  Na scenie pojawia się Francuzka Ludivine Sagnier. Przypomniała autorów nominowanych do nagrody za najlepszy scenariusz. Nagrodę za najlepszy scenariusz dostała Maren Ade za film "Toni Erdmann". - Dziękuję ojcu za żartowanie przy czytaniu mojego scenariusza – powiedziała odbierając nagrodę pochodząca z Niemiec Maren Ade.

  Europejskie Nagrody Filmowe - Pierwsza nagroda przyznana!
  Godz. 20.28 Nagrodzony został film "Body/Ciało". Reżyserka filmu Małgorzata Szumowska wyszła na scenę, odbierając statuetkę "People's Choice Award", przyznaną przez publiczność. - Kino jest dla mnie wspaniałą podróżą życia - powiedziała Małgorzata Szumowska. Maciej Stuhr przechadza się po sali NFM, rozmawiając z reżyserami.  Godz. 20:22
  Macieja Stuhra chyba niewielu gości poznało. Wyszedł na scenę ucharakteryzowany, dopiero potem zdjął czarną, potarganą perukę. "Witaj, Europo! Kino jest wspaniałe! Film jest wspaniały" - mówił prowadzący galę.

  Europejskie Nagrody Filmowe - godz. 20. Magdalena Sroka - dyrektor PiSF i Marion Döring - dyrektor Europejskiej Akademii Filmowej - witały gości po polsku i angielsku (Marion Döring także mówiła po polsku). - Wrocław ma bogate tradycje filmowe. To tu pracowali: Zbigniew Cybulski, Andrzej Wajda, Wojciech Jerzy Has - przypomniała Magdalena Sroka, a jej słowa zostały nagrodzone oklaskami. Na scenę wszedł Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. - Wszystkiego dobrego, pozdrawiam - powiedział po polsku. I przypomniał o wielonarodowej i wielokulturowej tradycji Wrocławia. Przytoczył pierwsze słowa Księgi Henrykowskiej, wspomniał też list kardynała Kominka i biskupów polskich do biskupów niemieckich "Wybaczamy i prosimy o wybaczenie". – Nacjonalizm jest jak śmierdzący pot, który każdy musi zmyć z siebie powiedział, za co został nagrodzony owacjami, a scenie rozwinięta została flaga europejska. Po czym zaprosił na scenę Mike'a Downey'a.


  O godzinie 19:54 czerwony dywan opustoszał, za chwilę zacznie się ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.

  Godz. 19:50 Pierce Brosnan wciąż na czerwonym dywanie, odpowiada na pytania dziennikarzy. Ceremonia się lekko opóźni.

  EFA2016 - godz. 19:46. Pierce Brosnan, który otrzyma dzisiaj nagrodę specjalną - za "europejski wkład w światowe kino", przybył wraz z żoną. Jeszcze na czerwonym dywanie rozdawał autografy.

  Europejskie Nagrody Filmowe - godz. 19:36. Wim Wenders wita Pedro Almodóvara. Fotoreporterom chętnie pozuje dziennikarka Monika Olejnik.

  PRZECZYTAJ TEŻ: Europejskie Nagrody Filmowe: Wim Wenders zachwycony Wrocławiem

  EFA 2016 - godz. 19:35. W NMF jest już także Dave Johns - brytyjski aktor, który odegrał główną rolę nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha. Chwilę po nim wszedł reżyser Ken Loach.

  Europejskie Nagrody Filmowe - godz. 19:34. Na galę dotarł też Liam Cunningham, znany z pewnością fanom "Gry o Tron", w której zagrał lorda Davosa Seawortha, znanego Cebulowym Rycerzem. Zbigniew Preisner rozmawia z przyjaciółmi.

  EFA2016 - godz. 19:24. Aktorzy pozują przed ścianką. Agnieszka Smoczyńska (reżyserka "Córek dancingu" ustawiła się do zdjęć z Bodo Koxem (wrocławianin, w przyszłym roku zaprosi na najnowszy swój film "Człowiek z magicznym pudełkiem").

  Europejskie Nagrody Filmowe - godz. 19:23. Gwiazdy, który docierają do Narodowego Forum Muzyki na galę wręczenia Europejskich Nagród Filmowych wita prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz z żoną Anną.
  Europejskie Nagrody filmowe, wielka gala w NFM, WROCŁAW, 10.12.2016 Tomasz Hołod, Jarosław Jakubczak, Piotr Bera


  DALSZY CIĄG RELACJI NA ŻYWO - KLIKNIJ I CZYTAJ
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (162)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to było

   żenulka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Niestety niby śmieszne żarciki prowadzących, Ostaszewska wyglądała jak pijana, ta szopka o czym ma mówić, o czym nie. Totalne dno kiedy wręczyła nagrodę niewłaściwej osobie i nie potrafiła z tego...rozwiń całość

   Niestety niby śmieszne żarciki prowadzących, Ostaszewska wyglądała jak pijana, ta szopka o czym ma mówić, o czym nie. Totalne dno kiedy wręczyła nagrodę niewłaściwej osobie i nie potrafiła z tego wybrnąć.
   Masakra !! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gala

   zdziwiony z bydzi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   a gdzie Zydowicz i te jego zaby przeciez to przysmak zabojadow /na zach od niemiec/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pewnie i tak tego nie zamiescicie.

   Myślący. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

   Gala w całości zorganizowana i wyreżyserowana przez Niemców, bardzo upolityczniona, nie wiele miała wspólnego z kinematografia. Propaganda poglądów typowych dla sympatyków środowiska Angeli...rozwiń całość

   Gala w całości zorganizowana i wyreżyserowana przez Niemców, bardzo upolityczniona, nie wiele miała wspólnego z kinematografia. Propaganda poglądów typowych dla sympatyków środowiska Angeli Merkel. Żenujące były teksty Maji Ostaszewskiej o tym jakoby Polsce kobiety musiały obecnie walczyć o swoje prawa. Jedna wielka lewicowa propaganda UE i pseudo uchodźców. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jestem z Tobą!

   myśląca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   Oczywiśćie masz rację, ale po komentarzach na profilach tych przemawiających osobistości wnioskuję, że Polakom już rozum odebrało i cieszą się ze szkalowania własnego kraju. A za miedzą Niemcy na...rozwiń całość

   Oczywiśćie masz rację, ale po komentarzach na profilach tych przemawiających osobistości wnioskuję, że Polakom już rozum odebrało i cieszą się ze szkalowania własnego kraju. A za miedzą Niemcy na to patrzą i się śmieją............zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tylko 4 razy na 29, przyznawane były w miastach nie bedących stolicami państw Europejskie Nagrody F

   wrocławianiN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Dotychczas tylko 4 razy na 29, Europejskie Nagrody Filmowe przyznawane były w miastach nie będących stolicami państw. Było to Glasgow w1990, Barcelona w 2004, Bochum w 2009 i Wrocław w 2016....rozwiń całość

   Dotychczas tylko 4 razy na 29, Europejskie Nagrody Filmowe przyznawane były w miastach nie będących stolicami państw. Było to Glasgow w1990, Barcelona w 2004, Bochum w 2009 i Wrocław w 2016.
   Europejskie Nagrody Filmowe są przyznawane od 1988 roku a więc już 29 raz. Dopiero drugi raz gala odbywa się w Polsce. W 2006 roku była w Warszawie a teraz w 2016 we Wrocławiu. Rekordzistą jest Berlin w którym Europejskie Nagrody Filmowe wręczano 13 razy. Był też Paryż, Glasgow, Londyn, Rzym, Barcelona, Kopenhaga, Valletta, Tallinn, Ryga. Czyli dołączyliśmy do dobrego europejskiego towarzystwa. Brawo Wrocławzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niedobrze

   Jack (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 10

   Fatalna polityczna konferansjerka p. Stuhra , p. Holland z ekranu - tragedia, zresztą cały klimat imprezy podszyty jakimś nieznośnym niepokojem, który wciąż próbuje się narzucać.
   Pierce Brosnan z...rozwiń całość

   Fatalna polityczna konferansjerka p. Stuhra , p. Holland z ekranu - tragedia, zresztą cały klimat imprezy podszyty jakimś nieznośnym niepokojem, który wciąż próbuje się narzucać.
   Pierce Brosnan z małżonką pokazali klasę - brawo!
   Dobrze aby pozostali wzięli sobie do serca jego słowa.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niedobrze to jest ale dla PISu

   aktor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 17

   Czy byłeś na Gali, że tak zdecydowanie oceniasz. Mnie się udało być i uważam, że było super.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poza byciem, trzeba jeszcze umieć myśleć.

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   Antypolską szopkę, która się tam odgrywała było widać też i w tv.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   opisz to dokładniej

   emeryt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   Na czym polegała ta antypolska szopka ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoda

   ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 8

   szkoda że polacy na takiej imprezie szkalują Polskę


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pewno nie Polskę

   też gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   a może tylko pisowskie rządy wyniszczające kraj

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zenua

   gem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

   marna gala , koszmarne twarze, koszmarne stroje , badziewny prowadzący .Pirece z małżonka jedynie trzymali poziom.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   80. Miesięcznica w Warszawie to dopiero była gala na poziomie światowym

   emeryt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

   a poziom na niej trzymali wszyscy uczestnicy łącznie z Jarosławem bez małżonki ale za to na drabince

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dosć jadu katobolszewii !!!!!!.......

   RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 18

   ....... raniutko na mszy w kościółku ..... a później do kompa i obrzydliwy hejt....... no com


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ono

   ono (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A co ma kościół do tego? Na marszu kodu mózg wyraźnie przymarzł!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ty chu,,,ju najpierw poklepiesz żonę z brodą ( jak katarina Wurst z Eurowizji) po sztucznych warg

   obywatel IV RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

   a poźniej poprosisz ją aby ci zrobiła parówkę , ha ha ha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brossman

   Waldek K (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   Niby taki wielki aktor, a w Klanie jakiegoś doktorka gra

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jestem za , a nawet przeciw

   koleś od przewałek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

   Panie DUDU ile kosztował ten pseudofestiwal i kto za to płacił . Za wyżerkę , za zakwaterowanie , za bilety lotnicze , za dowóz , przywóz ... no ile pytam? Czy ktoś na swiecie słyszał o takim...rozwiń całość

   Panie DUDU ile kosztował ten pseudofestiwal i kto za to płacił . Za wyżerkę , za zakwaterowanie , za bilety lotnicze , za dowóz , przywóz ... no ile pytam? Czy ktoś na swiecie słyszał o takim festiwalu ?
   A woda znowu podrożeje . Krótko mówiąc wypier....laj pan , panie DUDU z tym festiwalem . Chyba że zapłacisz ze swojej kieszeni , to co innego . zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zajminj się lepiej oszczędnością wody lub przeprowadź się poza Wrocław

   mieszkaniec Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

   Widać, że duże dynamiczne miasto z jego specyficznymi atrakcjami i klimatem agromelacji nie jest ci potrzebne do życia i lepiej (i taniej) będziesz się czuł gdzieś w mniejszej miejscowości lub na...rozwiń całość

   Widać, że duże dynamiczne miasto z jego specyficznymi atrakcjami i klimatem agromelacji nie jest ci potrzebne do życia i lepiej (i taniej) będziesz się czuł gdzieś w mniejszej miejscowości lub na wsi pod lasem gdzie będziesz mógł posiadać swoją własną studnię z własną wodą.
   ------------------------------------------
   Europejskie Nagrody Filmowe są przyznawane od 1988 roku a więc już 29 raz. Dopiero drugi raz gala odbywa się w Polsce. W 2006 roku była w Warszawie a teraz w 2016 we Wrocławiu. Rekordzistą jest Berlin w którym Europejskie Nagrody Filmowe wręczano 13 razy. Był też Paryż, Glasgow, Londyn, Rzym, Barcelona, Kopenhaga, Valletta, Tallinn, Ryga. Czyli dołączyliśmy do dobrego europejskiego towarzystwa. Brawo Wrocław.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama