Drogówka dogaduje się z kierowcami. Jest proces

  Drogówka dogaduje się z kierowcami. Jest proces

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne

  We wtorek rozpoczęła się rozprawa apelacyjna w sprawie korupcji w drogówce. Funkcjonariusze, którzy przed sądem byli oskarżeni o branie łapówek, otrzymali karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Prokurator domaga się wyższych kar da policjantów z Bierutowa w powiecie oleśnickim.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne

  Zobacz: Tak drogówka dogaduje się z kierowcami [STENOGRAMY Z PODSŁUCHÓW]  Funkcjonariusze odpowiadali za to, że pełniąc służbę w Zespole Prewencji Komisariatu Policji w Bierutowie przyjmowali łapówki i przekraczali uprawnienia. Dowody Biuro Spraw Wewnętrznych uzyskało dzięki tajnej operacji pod kryptonimem "Bejrut".
  W jednym z bierutowskich radiowozów zamontowano ukrytą kamerę. Nagrała, jak na przełomie 2011 i 2012 r. w Bierutowie policjanci z patroli ruchu drogowego brali łapówki. Przeważnie za darowanie mandatu funkcjonariusze dostawali od 50 do 100 zł.

  Sąd Rejonowy skazał funkcjonariuszy na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Prokurator złożył apelację, ponieważ nie ma wątpliwości, że policjantom należy się wyższa kara.

  - Zebrane dowody pokazują, że funkcjonariusze w sposób ciągły przyjmowali korzyści. Podczas kontroli wymuszali wręcz na kierowcach, żeby ci płacili pieniądze - mówił podczas wtorkowej rozprawy prokurator.

  Zwracał także uwagę na wyjątkową szkodliwość czynu i na to, że działalność funkcjonariuszy kładzie się cieniem na wizerunek całej policji. Prokurator ponownie zawnioskował o karę pięciu lat pozbawienia wolności.

  Jeden z obrońców przekonywał zaś, że należy zwrócić się do biegłego w sprawie opinii potwierdzających autentyczność nagrań, z których miało wynikać, że jego klient brał łapówki. - Nagrania mają fatalną jakość - przekonywał aplikant, według niego trzeba sprawdzić, czy nie było żadnych ingerencji w zapis nagrań.

  Na sali był obecny jeden z oskarżonych funkcjonariuszy. Wiktor B. tłumaczył przed sądem, że prace w policji rozpoczął w 2004 roku. Pełnił funkcję dzielnicowego, ale także brał udział w interwencjach na drogach. Policjant przyznał, że teraz wie, że jak pojazd nie ma ważnego przeglądu technicznego, to nie jest to wykroczenie równoznaczne z brakiem dokumentu. Na pytanie sądu, czy w dniu kontroli tego nie widział, policjant odpowiadał: "Nie pamiętam, kontrole są przeprowadzane bardzo szybko".

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolezeńsztwo śię pszydaje

   tęca ytbe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

   jeden drugiemu pomoze***

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wydział kontroli

   szkoda że taki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   nie przeprowadzi akcji WRAK i nie sprawdzi czym ci gliniarze jeżdżą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   morał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 11

   Korupcja była ,jest i zawsze będzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W drogówce zawsze były czarne owce.

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

   Znałem kiedyś kilku z wrocławskiej drogówki. Wszyscy brali i wszyscy kręcili licznikami. Jedem czy 2 uczciwych , reszta to zwykli złodzieje. Zresztą jeden z nich , wyleciał z p0olicji i później u...rozwiń całość

   Znałem kiedyś kilku z wrocławskiej drogówki. Wszyscy brali i wszyscy kręcili licznikami. Jedem czy 2 uczciwych , reszta to zwykli złodzieje. Zresztą jeden z nich , wyleciał z p0olicji i później u mnie pracował. Okradł mnie i mojego kontrachenta w Niemczech. Nie były to jakieś duże pieniądze, ale parę setek , może tysiące. To tacy drobni złodzieje.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fantazja czy głupota?

   Aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   Policja była i jest skorumpowana, na szczęście coraz mniej.... Ale jakim naiwnym trzeba być aby zatrudniać kogoś kto "wyleciał z policji" i w dodatku dać mu się okraść?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   plebs

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 13

   KORUPCJA MA SIĘ DOBRZE A KASTA TRZYMA STRONĘ ZŁODZIEJ

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podatki w kanał

   podatnik mafii (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 17

   ALE JAJA ,ZŁODZIEJE DOSTAJĄ ZAWIASY . KASTA DALEJ DZIAŁA KPIĄC Z UCZCIWYCH OBYWATELI

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama