Diecezjalne święto młodych już dziś

  Diecezjalne święto młodych już dziś

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Abp Józef Kupny zaprasza dziś na Diecezjalne Święto Młodych. W programie śpiewy, kolorowa procesja i modlitwa.
  Młodzież będzie się mogła spotkać na placu Katedralnym w niedzielę palmową. Diecezjalne Święto Młodych rozpocznie się o godz. 14.30.

  W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mieli przedsmak tego, co będzie ich czekać podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Krakowie. Będą trwały od 25 do 31 lipca. Poprzedzą je wrocławskie Dni w Diecezji.

  Z okazji ŚDM do Wrocławia przyjedzie wiele młodych osób. Dolnoślązacy znaleźli już dla nich 12 tysięcy miejsc noclegowych w swoich domach.

  Na godz. 15 w niedzielę zaplanowano procesję z kolorowymi palmami. Po mszy młodzież będzie mogła wysłuchać kilku koncertów. Na scenie przed katedrą wystąpi m.in. ksiądz Jakub Bartczak. Rapujący duszpasterz z Wrocławia już dawno temu zdobył popularność nie tylko w internecie. Na scenie wystąpi także zespół Fragua, wykonujący chrześcijański rock.

  Osoby, które odwiedzą w niedzielę Ostrów Tumski, będą mogły zasięgnąć informacji w wielu punktach, ustawionych wzdłuż ul. Katedralnej.

  Organizatorzy będą też promować pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, liceum w Henrykowie oraz szkoły katolickie we Wrocławiu. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się również wiele o Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym czy Papieskim Wydziale Teologicznym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama