Chcesz dalej dostawać 500+? Musisz złożyć nowy wniosek

  Chcesz dalej dostawać 500+? Musisz złożyć nowy wniosek

  KCZ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Janusz Wójtowicz / Polska Press Grupa

  Osoby, które już pobierają świadczenie 500+ i chciałyby zachować ciągłość w jego wypłacaniu, muszą złożyć nowy wniosek o 500 złotych na dziecko. Wnioski można składać od 1 sierpnia do 31 października.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Janusz Wójtowicz / Polska Press Grupa

  Już teraz w stolicy Dolnego Śląska z programu 500+ korzysta 32. tys. rodzin (dla 41 tys. dzieci). Główne zasady pozostaną bez zmian. W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieni się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1200 złotych).

  We Wrocławiu wnioski przyjmowane są przy ul.
  Namysłowskej 8, w Biurze Obsługi Klienta Działu Świadczeń MOPS w budynku Centrum Biznesu GRAFIT (parter budynku). Od 1 sierpnia 2017 do 31 października 2017 BOK będzie czynny w godzinach od 7.30 do 17.00. Wnioski można składać również drogą elektroniczną, n.in. przez: portal empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP.

  PROGRAM 500+ - kiedy będą wypłaty?

  Od tego, kiedy zostanie złożony wniosek, zależy m.in. termin wypłaty. I tak:

  Gdy złożysz wniosek do 31 sierpnia

  Jeśli osoba złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku.

  Gdy złożysz wniosek od 1 do 31 września

  Ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada tego roku.

  Gdy złożysz wniosek od 1 do 31 października

  Ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do dnia 31 grudnia tego roku.

  Gdy złożysz wniosek po 31 października

  - w przypadku złożenia kompletnego wniosku w listopadzie, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od listopada, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do dnia 31 stycznia,

  - w przypadku złożenia kompletnego wniosku w grudniu, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od grudnia, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do końca lutego,

  - w przypadku złożenia kompletnego wniosku w styczniu, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od stycznia, a wypłata przyznanego świadczenia również nastąpi najpóźniej do końca lutego,

  - wnioski składane od lutego będą podlegać rozpatrzeniu na bieżąco.

  Aby przyspieszyć rozpatrzenia wniosków należy mieć ze sobą dokumenty pełnoletnich członków rodziny potwierdzające sytuację dochodową od 2016 roku: wszystkie PIT-y od pracodawców z których rozliczaliście się Państwo
  w Urzędzie Skarbowym za 2016 rok, świadectwa pracy otrzymane w 2016 lub 2017 roku, umowy zlecenia za 2016 i 2017 rok, umowy o pracę zawarte w 2016 i 2017 roku. W przypadku podjęcia zatrudnienia od 2017 roku zaświadczenie o dochodzie z miesiąca następującego po miesiącu w którym dochód uzyskano (np. umowa o pracę od 5 lutego – zaświadczenie o dochodzie netto za marzec).


  Zobacz też

  Zaczyna się sezon na pyszne borówki. Jakie mają właściwości? Owoce te to potężny zastrzyk zdrowia. Działają jak antybiotyk, odtruwają, regulują trawienie, przeciwdziałają anemii, zapobiegają miażdżycy, poprawiają wzrok, opóźniają procesy starzenia. Są doskonałym źródłem witamin i minerałów. Zawierają: potas, fosfor, magnez, wapń, sód, żelazo oraz witaminy A. Uwaga! Poddane działaniu wysokich temperatur np. gotowaniu, tracą większość wartości odżywczych.


  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patole

   dsd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Znów się rzucą, a inni , z jeszcze mniejszymi mózgami którzy nie złożą w terminie wniosków znowu będą lamentować i do tv biegać , że ich oszukano...Co za tępe robactwo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   należy zlikwidować ten patologiczny socjal

   Tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   do roboty nieroby a nie robić bachory


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Patologia zaraz poleci szczególnie ta z ul tragutta 58 b 5

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak od 1 sierpnia ...

   Nina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Jak nowe wnioski mają byc po 15 sierpnia...tak gadają w urzędach...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Od 1 sierpnia

   Mpir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nikt w urzedzie nie gada ze od 15 skoro od 1 sierpnia beda przyjmowane, przyjdz, przekonasz sie i pistoisz kilka godzin w kolejce bo przyjda tlumy ktore nie rozumieja ze maja duzo wiecej czasu na...rozwiń całość

   Nikt w urzedzie nie gada ze od 15 skoro od 1 sierpnia beda przyjmowane, przyjdz, przekonasz sie i pistoisz kilka godzin w kolejce bo przyjda tlumy ktore nie rozumieja ze maja duzo wiecej czasu na zlozenie wniosku a nie tylko 1 sierpnia
   ☺️
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmm

   ddd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   od 1 do września - a kiedy jest 31 września?????


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   e

   d (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   dobre spostrzeżenie :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AS

   AS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   na świętego dygdy.......

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama