Chcą unieważnienia wyborów do rady osiedla na Nadodrzu

  Chcą unieważnienia wyborów do rady osiedla na Nadodrzu

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Wybory do rad osiedli odbyły się 23 kwietnia

  Wybory do rad osiedli odbyły się 23 kwietnia ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Część kandydatów chce unieważnienia wyborów do Rady Osiedla Nadodrze w okręgu nr 2. Przekonują, że osoby, które przychodziły głosować były namawiane przez członków komisji wyborczej do oddania głosów na konkretnych kandydatów.
  Wybory do rad osiedli odbyły się 23 kwietnia

  Wybory do rad osiedli odbyły się 23 kwietnia ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Przypomnijmy, że na Nadodrzu w dwóch okręgach wyborczych o 21 mandatów walczyło w sumie 37 kandydatów. Ci startujący pod szyldem Nowego Nadodrza i Zielonego Wrocławia uważają, że doszło do wielu nieprawidłowości podczas wyborów. Złożyli wniosek do Miejskiej Komisji Wyborczej o unieważnienie wyborów. Pod wnioskiem podpisało się sześciu kandydatów Nowego Nadodrza i Zielonego Wrocławia.

  - Kiedy obowiązywała w lokalach wyborczych cisza, wisiały cały czas plakaty wybranej grupy (dotychczasowej Rady Osiedla). Kolportowano też ulotkę, na której wskazywano na kogo nie głosować. Ulotka podpisana była przez tajemniczą grupę "Inicjatywa Wrocław bez Samochodu" - informuje Izabela Duchnowska.

  Kandydaci przekonują też, że mają sygnały, że osoby, które przychodziły głosować były namawiane przez członków komisji wyborczej do oddania głosów na konkretnych kandydatów.

  - Argument, który podnoszony jest w rozmowach z nami, że pojedyncze głosy nie miały znaczenia jest nietrafiony. Nie można zgadzać się nawet na rzekomo pojedyncze bezprawne incydenty. Dodatkowo, frekwencja na Nadodrzu należała do najniższych w mieście (2,87 proc.), co sprawia, że właśnie takie pojedyncze głosy miały ogromne znaczenie. Zdecydowanie sprzeciwiamy się takim bezprawnym i nieetycznym praktykom. Nie sądziliśmy też, że w czasie trwania wyborów i dzień po będziemy bronić podstaw demokracji - przekonuje Izabela Duchnowska.

  Miejska Komisja Wyborcza uznała jednak, że wybory na Nadodrzu przeprowadzono zgodnie z przepisami i nie ma podstaw, aby unieważnić głosowanie.

  Andrzej Kubica, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej tłumaczy, że większość stawianych zarzutów dotyczyła kampanii wyborczej. Przewodniczący komisji dodaje również, że nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na to, aby ktoś z członków komisji mówił w dniu głosowania, na kogo głosować, a na kogo nie.

  Kandydaci nie składają jednak broni. Zamierzają się odwołać od decyzji MKW do Komisji Partycypacji Społecznej i Osiedli Rady Miejskiej Wrocławia.

  - Takim zachowaniem to nie my zostaliśmy oszukani, tylko mieszkańcy Wrocławia. Trudno komentować zachowanie komisji. Będziemy walczyć dalej - dodaje Izabela Duchnowska.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na Ołbinie też oprotestowano wybory.

   Adam34 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Na Ołbinie też oprotestowano wybory, dlaczego tylko o Nadodrzu piszecie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak ponizej

   EMIGRANT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   c.j dupa i kamieni kupa! Wroclaw =detroit 2!!!!!!!!

   BIADA WROCLAWIANOM TO BYLO RODZINNE MIASTO PIEKNE W LATACH 90TYCH A TERAZ TA GNI..AZ MISKAKTU ZALDUZYLA NA POTEGE ROBIAC DLA SZWAGROW Z INTER S...rozwiń całość

   c.j dupa i kamieni kupa! Wroclaw =detroit 2!!!!!!!!

   BIADA WROCLAWIANOM TO BYLO RODZINNE MIASTO PIEKNE W LATACH 90TYCH A TERAZ TA GNI..AZ MISKAKTU ZALDUZYLA NA POTEGE ROBIAC DLA SZWAGROW Z INTER S ZLECENIA AFRYKANAIRA,BUDYNKI MIEJSKIE,FORA MUZYKI,STADIOMY CH...A KOMU POTRZEBNE! DLUG NA MIESKZANCA 10TYS ZL KAZDEGO I WCIAZ ROSNIE!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie wygłupiajcie się z tym unieważnieniem

   Breslauer49 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Gra nie warta świeczki. Niechże tylko ktokolwiek z dobrymi chęciami
   zechce pracować społecznie dla dobra osiedla Nadodrze / dieta radnego osiedlowego to bodaj 1200 na rok /.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dziecinada

   htr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   Biją się o kiść koperku. Co się potem dziwić że w sejmie taka hołota.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo

   Włodarczyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   Namawiają przez kupno alkoholu i papierosów biednym pijaczką, wiem bo moich sąsiadów tak przekupuja trzeci rok z rzędu. Liczenie głosów to wielkie oszustwo bo odliczają i dodają głosy swoim,...rozwiń całość

   Namawiają przez kupno alkoholu i papierosów biednym pijaczką, wiem bo moich sąsiadów tak przekupuja trzeci rok z rzędu. Liczenie głosów to wielkie oszustwo bo odliczają i dodają głosy swoim, Powinni nowi nie spokrewieni ludzie zasiadać do liczenia. Ich reklamy to wielkie oszustwo piszą o kandydatce że zajmuje się kwiestią mieszkaniową tak zajmuje ale bardzo wysokie zadłużenie za czynsz gaz i prąd i jeszcze ciągnie na lewo. Wystarczy spojrzeć na nich po dniu sąsiada jak wychodzą nachlani z rady osiedla. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to u ciebie co roku są wybory?

   pajacu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jw.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo

   mazy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Bzdury gadacie Panie Włodarczyk tyle powiem

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama