Cezary Madryas już oficjalnie nowym rektorem Politechniki...

  Cezary Madryas już oficjalnie nowym rektorem Politechniki Wrocławskiej

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nowym rektorem Politechniki Wrocławskiej został Cezary Madryas (z lewej), który po 8 latach zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Więckowskiego (z pra
  1/10
  przejdź do galerii

  Nowym rektorem Politechniki Wrocławskiej został Cezary Madryas (z lewej), który po 8 latach zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Więckowskiego (z prawej) ©Marcin Kaźmierczak

  W środę nastąpiła zmiana władzy w Politechnice Wrocławskiej. Po 8 latach swoje urzędowanie zakończył Tadeusz Więckowski. Zastąpił go dotychczasowy prorektor ds. rozwoju Cezary Madryas. W czwartek czteroletnią kadencję rozpocznie także nowy senat uczelni, prorektorzy i dziekani.
  W mowie podsumowującej swoją kadencję Tadeusz Więckowski podziękował dotychczasowemu senatowi uczelni za wsparcie, którego mu udzielał przez ostatnich osiem lat. – Jednocześnie chciałbym prosić, by nowy senat podobnie wspierał nowego rektora, dał mu kredyt zaufanie i nie bał się ryzyka. Bez niego nie będzie postępu i efektów. Oczywiście przy założeniu, że będzie to ryzyko wyważone – dodał.

  Podczas pożegnania nie zabrakło również prezentów.
  Paweł Rańda, prezes Akademickiego Klubu Sportowego wręczył Tadeuszowi Więckowskiemu wiosło z pamiątkową tabliczką, a przewodniczący ustępującego samorządu studenckiego Wojciech Ruszkiewicz, pamiątkową koszulkę.

  Nowy rektor, który w głosowaniu elektorów o 41 głosów wyprzedził Eugeniusza Rusińskiego stwierdził, że przejęcie odpowiedzialności za uczelnię to wielkie wyzwanie i zobowiązanie, ale jest na nie przygotowany.

  – Ostatnie tygodnie spędziłem na długich rozmowach z prof. Tadeuszem Więckowskim. Dyskutowaliśmy o tym, co było i o tym, jak budować przyszłość uczelni. Mam po tych spotkaniach masę informacji oraz kontaktów, które zamierzam wykorzystać w działaniu.

  Na koniec nowy rektor odsłonił swoje nazwisko na tablicy rektorów znajdującej się w holu głównego budynku uczelni.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten Rańda

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Ten sam, który gmerał przy szkole na Biskupinie w efekcie czego przejęła ją jego żona? I jeszcze wręcza prezenty? Ja cię........

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama