Caritas rozdaje torby i zachęca do pomagania

Caritas rozdaje torby i zachęca do pomagania

Malwina Gadawa

Gazeta Wrocławska

Caritas rozdaje torby i zachęca do pomagania
1/3
przejdź do galerii

©Paweł Trawka

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczął akcję "Talent miłosierdzia". Wspólnie z arcybiskupem Józefem Kupnym i dolnośląskimi samorządowcami namawia do pomocy najbardziej potrzebującym. Wystarczy zapełnić artykułami spożywczymi papierową torbą, którą będzie można otrzymać np. w swojej parafii.
- 3,5 tysiąca toreb zostało rozdanych w dolnośląskich parafiach. Jeżeli zainteresowanie akcją będzie duże, to toreb będzie więcej - mówi ksiądz Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiego Caritasu.

Na torbie została wydrukowana instrukcja obsługi. Każdy, kto chce pomóc innym, może wziąć papierową torbę z Caritasu lub ze swojej parafii do domu. Wystarczy włożyć do niej artykuły spożywcze, takie jak: mąka, cukier, makaron, herbata, ryż, kasza, konserwy, mleko, olej masło, soki, dżemy czy słodycze.


Pomoc trafi do tych najbardziej potrzebujących osób z danej parafii. Torby można też przynosić do siedziby Caritasu, ul. Katedralna 7 we Wrocławiu lub do swojej parafii. - Akcja ma zachęcić do wspólnego myślenia o osobach potrzebujących - przekonuje Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiego Caritasu.

Akcję "Talent miłosierdzia" wspiera metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny. - W roku miłosierdzia spróbujemy na nowo odczytać znaczenie uczynków miłosierdzia. Podkreślam to na nowo, bo mamy do czynienia z nowymi sytuacjami, wyzwaniami, chociażby głodnych nakarmić. Zastanawiamy się nad tym, jak to dzisiaj zrobić. Taką propozycją jest akcja "Odnajdź w sobie talent miłosierdzia" - mówił arcybiskup Józef Kupny, który przekonywał, że to dobra forma pomocy innym.

Akcję wspierają również dolnośląscy samorządowcy. Wojewoda Paweł Hreniak, wicemarszałek Dolnego Śląska Ewa Mańkowska i wiceprezydent Wrocławia Anna Szarycz nie mają wątpliwości, że każda forma pomocy potrzebującym osobom jest bardzo potrzebna. Samorządowcy podkreślali, że warto się dzielić z bliźnimi.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo