Bulwary Książęce wznoszą się nad Odrą [ZDJĘCIA,...

  Bulwary Książęce wznoszą się nad Odrą [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

  Błażej Organisty

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bulwary Książęce wznoszą się nad Odrą [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]
  1/30
  przejdź do galerii

  ©Błażej Organisty

  Stan surowy pierwszego etapu Bulwarów Książęcych jest już prawie gotowy, co doskonale widać chociażby z mostu Pomorskiego. Budynek powstający przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu ma być w pełni ukończony w połowie przyszłego roku. Dzięki ogólnodostępnemu pasażowi z inwestycji nad rzeką skorzystają nie tylko jej lokatorzy.
  Tuż przy moście Pomorskim, pomiędzy dwoma ramionami Odry, wznoszą się Bulwary Książęce. Książęce, bo budynek zlokalizowany jest przy ul. Księcia Witolda, a inwestycja – ze względu na lokalizację – może zyskać miano jednej z najbardziej prestiżowych we Wrocławiu.

  Realizowany pierwszy etap budowy to 7-piętrowy budynek, w którym znajdzie się 175 mieszkań o powierzchni od 27 do 128 metrów kwadratowych. Będą to lokale o podwyższonym standardzie typu comfort i apartamenty typu prestige.
  Każdy lokal z tarasem, balkonem lub ogródkiem. 108 z nich jest już sprzedanych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji wewnętrzne patio z zielenią i strefą zabaw dla dzieci oraz dwukondygnacyjny podziemny parking.

  Z Bulwarów Książęcych będą mogli skorzystać nie tylko lokatorzy. Na parterze powstaje pasaż ze sklepami, restauracjami, kawiarniami i innymi lokalami handlowo-usługowymi.

  Projekt zagospodarowania pasażu uwzględnia zieleń, aleje wewnętrzne, przy których mogą pojawić się letnie ogródki gastronomiczne oraz powstanie nowego placu miejskiego od strony mostu Pomorskiego. BPI Polska, inwestor z Belgii, prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej wokół inwestycji.

  Budowa pierwszego etapu Bulwarów Książęcych ma skończyć się w pierwszej połowie następnego roku. Stan surowy zrealizowany jest już w 95 procentach. – Aktualnie trwają ostatnie prace związane z budową konstrukcji budynku - informuje Wojciech Frelek, project menager w BPi Polska.

  Budynki drugiego etapu inwestycji powstaną jeszcze bliżej Odry, naprzeciwko oraz od zachodniej strony etapu pierwszego. Budowa jeszcze się nie rozpoczęła, ale prawdopodobnie ruszy jeszcze w tym roku.

  Inwestycję ozdobi Książę Witold, krasnal znad Bulwarów Książęcych, czyli jeden z najnowszych krasnali we Wrocławiu, którego imię zostało wybrane w konkursie zorganizowanym przez belgijskiego dewelopera.

  ZOBACZ TEŻ:

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WTF???

   Niezorientowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   A gdzie te bulwary? Bo ja tutaj jakis blok mieszkalny widzę?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Czy mozecie wreszcie wypierdolic ten automatycznie uruchamiajacy sie filmik, z napierdalajacym na cały regulator z głosników, Beethovenem?
   Kuźwa. Ile można???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   teraz zacznie się będzie dramat na opolskiej ...

   aaaaaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   ??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama