Awaria na kolei. Pociągi we Wrocławiu opóźnione nawet 4...

  Awaria na kolei. Pociągi we Wrocławiu opóźnione nawet 4 godziny!

  Piotr Bera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Awaria na kolei. Pociągi we Wrocławiu opóźnione nawet 4 godziny!

  ©Fot. Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Na trasie Poznań - Wrocław doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej, co spowodowało spore utrudnienia w ruchu kolejowym. Na odcinku od Puszczykowa do Lubonia prawdopodobnie do wieczora będzie kursować autobusowa komunikacja zastępcza. Niestety ucierpią na tym także pasażerowie czekający na pociągi we Wrocławiu. Skład relacji Szczecin - Katowice przez Wrocław już teraz opóźniony jest o ponad 4 godziny!
  Awaria na kolei. Pociągi we Wrocławiu opóźnione nawet 4 godziny!

  ©Fot. Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  W czwartek ok. godz. 14 opóźniony o ponad 240 minut był pociąg ze Szczecina Głównego do Katowic przez Wrocław. Pociąg Koziołki, który planowo miał przyjechać na Dworzec Wrocław Główny o godz. 10.44. pojawi się przy peronie ponad cztery godziny później.

  Nieco lepiej idzie jazda składowi z Gdyni Głównej do Wrocław. Pociąg "Bursztyn" jest opóźniony już 2,5 godziny. Jest to także spowodowane awarią sieci trakcyjnej.

  Doszło do niej o godz. 7.40. podczas wymiany konstrukcji słupa oświetleniowego, który uszkodził sieć trakcyjną. Ze względów bezpieczeństwa natychmiast wstrzymano ruch pociągów. Spowodowało to całkowitą przerwę w ruchu pociągów między Poznaniem a Wrocławiem. Nikt nie został poszkodowany w wyniku tego zdarzenia.

  - Dzisiaj od godz. 8 na trasie Puszczykówko – Luboń obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi Przewozów Regionalnych. Pięć składów spółki PKP InterCity przeprowadzonych zostanie z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych. Kolejne pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez Ostrów Wielkopolski - mówi Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

  PKP informuje, że zmiany w kursowaniu pociągów powinny zakończyć się dziś do godzin wieczornych. Pasażerowie są informowani o sytuacji na stacjach i przystankach. Dodatkowe informacje przekazują drużyny konduktorskie.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jaka awaria

   Pyry (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Nie awaria, tylko pyry , te sknerusy wyłączyły prąd.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kargul

   PO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Kargul ja wiem,że masz tá traume z przed ponad 50ciu lat, jakie to przykre. No z koniosraja człowoeka nie zrobisz. Wracaj na zapiecek.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama