Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W tym filmie Netflixa, Wrocław "gra" główną rolę! Dramat wojenny "Will" można już obejrzeć

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińska
Zdjęcia do filmu "Will" kręcono we Wrocławiu, Legnicy (w kadrze pojawia się dawna siedziba Gestapo przy Daszyńskiego, czy kamienice na Zakaczawiu, z których w filmie Żydzi są wyrzucani na ulicę) i Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.
Zdjęcia do filmu "Will" kręcono we Wrocławiu, Legnicy (w kadrze pojawia się dawna siedziba Gestapo przy Daszyńskiego, czy kamienice na Zakaczawiu, z których w filmie Żydzi są wyrzucani na ulicę) i Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. yt/KFDBelgium
Wrocław i Dolny Śląsk znów stały się scenerią filmu. Tym razem nasze miasto "zagrało" w belgijskiej produkcji „Will” w reżyserii Tima Mielantsa. Gdzie kręcono obraz i co w nim zobaczymy?

Klimatyczny i mroczny Wrocław można już zobaczyć w najnowszej produkcji Netflix. "Will" to wojenny dramat, w którym Wrocław wciela się w belgijską Antwerpię. Zdjęcia do filmu kręcono na ul. Szajnochy, a pałac Wallenberg-Pachalych był wręcz jednym z kluczowych miejsc akcji. Swój urok pokazały także inne dolnośląskie miasta, zobacz jakie.

Filmowcy kochają kręcić we Wrocławiu

Wrocław staje się coraz bardziej popularnym miejscem dla filmowców, ostatnia wielka produkcja - Igrzyska śmierci, pokazała wnętrze Hali Stulecia.

Sama ulica Szajnochy ma w sobie "to coś", co przyciąga reżyserów filmów, w dużej mierze tych wojennych. Zabytkowy pałac pojawił się także w filmach "Pani od Polskiego" w reżyserii Radosława Piwowarskiego oraz "Kajtek Czarodziej" Magdaleny Łazarkiewicz, czy głośnego "Filipa" na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda.

W tych miejscach kręcił Netflix. Wrocław, Legnica i inne miejsca na Dolnym Śląsku

Wrocław wcielił się w rolę Antwerpii, a pałac Wallenbergów przy ul. Szajnochy posłużył za komisariat policji. Jego patio było tłem w jednej z najważniejszych scen w filmie. Zdjęcia robiono również w Legnicy, gdzie w kadrze pojawia się dawna siedziba Gestapo przy Daszyńskiego i kamienice na Zakaczawiu.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej było planem dla ostatnich scen, choć początkowo pociągi miały zostać dodane komputerowo. Polska część produkcji zaoferowała klimatyczną scenerię, która zrobiła ogromne wrażenie na twórcach.

Will już dostępny na Netflix

Dramat oparty jest na głośniej książce Jeroena Olyslaegersa osadzonej w czasach II Wojny światowej. Główny bohater, młody policjant Wilfred Wils wpada w serię tragicznych zdarzeń i stara się przetrwać. Tim Mielants, jest znany z reżyserowania odcinków popularnych seriali, takich jak „Peaky Blinders” czy „Policjant”.

Film można już obejrzeć na platformie Netflix. Widzieliście zwiastun?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska