MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę Świdnicka świętuje. Co się będzie działo?

Hanna Wieczorek
Ulica Świdnicka w maju 1979 roku - wjazd do Rynku
Ulica Świdnicka w maju 1979 roku - wjazd do Rynku Zbigniew Nowak / Gazeta Wroclawska / Wieczor Wroclawia
- W Polsce nie ma drugiej takiej ulicy jak Świdnicka - twierdzą organizatorzy sobotniego święta. Od jutra na ulicy Świdnickiej pojawi się kilka stref, w których będzie można odpocząć, pobawić się czy dowiedzieć o najnowszych trendach w modzie. Nie zabraknie także stanowisk dla najmłodszych, którzy również aktywnie spędzą czas. Sprawdź czy nie warto spędzić soboty właśnie na Świdnickiej. 26 września ulica naprawdę ożyje.

Nie dość, że jej historia zaczęła się w 1240 r. (początkowo wyznaczała granice miasta), to jeszcze robiąc sobie kilometrowy spacerek po Świdnickiej, możemy zobaczyć przykłady architektury z przestrzeni ostatnich 750 lat. A do tego ulica ta ma od lat handlowy charakter. Bo przecież to właśnie przy tej arterii stanęło kilkanaście domów towarowych. Przed II wojną światową Świdnicka uznawana była za najbardziej elegancką ulicę miasta.

Stowarzyszenie Ulicy Świdnickiej skupiające przedsiębiorców, najemców, instytucje i organizacje pozarządowe, działa na rzecz zrównoważonego rozwoju tejże ulicy. I jednym z takich działań, które ma budować jej dobry wizerunek jest właśnie Festiwal. Rozpocznie się on w sobotę (26 września) punktualnie o godzinie 12.

W tym czasie w kilku stref ach tematycznych, na które zostanie podzielona ulica, będzie można pobawić się lub odpocząć. Strefa mody i designu to miejsca, w których spotkamy topowych polskich projektantów i designerów młodego pokolenia oraz zakupimy ich prace. Ponadto zobaczymy wystawy prac, murali, a także zasięgniemy porady ekspertów, stylistów i dostaniemy rabaty w butikach i salonach.

Strefa Berlin meets Wroclove proponuje niekonwencjonalne połączenie sztuki, muzyki, mody i kultury z Berlina i Wrocławia ze sztuką kulinarną obu miast.

Strefa muzyczna to recitale i koncerty (dla dzieci i dla dorosłych), występy polskich i niemieckich DJ-ów, brzmienia muzyki eksperymentalnej oraz muzyczne atrakcje.

Strefa chilloutu da możliwość odpoczynku, relaksu i spróbowania specjalnie na ten dzień przygotowanych zimnych napojów, kaw i lodów. Będą też warsztaty i pokazy baristyczne.

Dla dzieci przeznaczona jest Strefa Tajemniczego Ogrodu czyli animacje dla dzieci, specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje dla młodzieży i dorosłych, spotkania z trenerami psów, pokazy taneczne, teatralne i filmowe, a także specjalne festiwalowe menu. A w Strefie sportu będą gry i zabawy dla najmłodszych, działania sportowe, rekreacyjne, warsztaty, pokazy i nauka tańca.

Jedną z atrakcji Festiwalu będzie sobotni koncert Steve’a Kindlera - amerykańskiego skrzypka. Jest on pierwszym muzykiem grającym na unikatowych dziewięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, wykonanych specjalnie dla niego przez słynnego lutnika Johna Jordana. Koncert jest częścią programu „My Music for Peace” prowadzonego przez fundację „Boryna” z Torunia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska