#VolleyWrocław bez szans w starciu z liderem. Play-offy się oddalają

Dawid Foltyniewicz
Facebook/Volley Wrocław
Siatkówka. Cudu nie było. #VolleyWrocław w 18. kolejki Tauron Ligi uległ w Hali Orbita Grupie Azoty Chemikowi Police 0:3. Dolnośląski zespół ma coraz mniejsze szanse na udział w fazie play-off.

Siatkarkom Volleya należy oddać, że nie poddały się bez walki, zwłaszcza w pierwszym secie, w którym długo toczyły wyrównany bój z wyżej notowanym Chemikiem. Było 19:19, ale w końcówce partii rywalki wywalczyły niewielką przewagą, która dała im prowadzenie w całym meczu 1:0.

Początek drugiego seta też był niezły w wykonaniu wrocławianek (5:2), ale potem do głosu doszły policzanki, które wygrały 25:16. Trzecia partia była zdecydowanie najsłabsza w wykonaniu dolnośląskiej drużyny. Volley zdobył tylko 14 punktów i przegrał spotkanie 0:3.

Nagrodę MVP odebrała Agnieszka Korneluk. Środkowa Chemika zdobyła łącznie osiem punktów w ataku (80 proc. skuteczności) oraz dwa oczka blokiem.

Volley ma coraz mniejsze szanse na grę w fazie play-off. Do czołowej ósemki traci pięć punktów.

18. KOLEJKA TAURON LIGI
KGHM #VolleyWrocław - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 16:25, 14:25)
Volley: Szczurowska (12), Lewandowska (4), Szady, Bączyńska (2), Ponikowska (6), Stronias (14), Pawłowska (libero) oraz Gromadowska (1), Gancarz i Stancelewska (1).
Chemik: Inneh-Varga (3), Kowalewska, Korneluk (10), Wasilewska (9), Fedusio (5), Łukasik (15), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Honorio (9), Pierzchała i Mędrzyk (8).

SPORTOWIEC ROKU 2023 na Dolnym Śląsku - finał 23. lutego. Dołącz do wydarzenia⬇️⬇️