Myślęcinek. Narciarze, szykujcie się do szusowania...

  Myślęcinek. Narciarze, szykujcie się do szusowania [INFORMACJE, WARUNKI, JAK DOJECHAĆ, INSTRUKTORZY]

  Zdjęcie autora materiału
  Mikołaj Romanowski

  Aktualizacja:

  Express Bydgoski

  Myślęcinek. Narciarze, szykujcie się do szusowania [INFORMACJE, WARUNKI, JAK DOJECHAĆ, INSTRUKTORZY]
  1/15
  przejdź do galerii

  ©myslecinek.pl

  Myślęciński Stefanowy Stok to ulubione miejsce narciarzy z regionu. Wysokość stoku to 107 metrów, a średni kąt nachylenia wynosi od 18 do 20 stopni. Tu, na trzech trasach, dla relaksu pojeździć może każdy: i dziecko, i dorosły, początkujący i zaawansowany.
  Miłośnicy białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na otwarcie stoku w Myślęcinku. Jak informuje Leśny Park Kultury i Wypoczynku, szusować będzie można dopiero, gdy temperatura spadnie poniżej zera i takie warunki utrzymają się co najmniej przez cztery doby. Dobrą wiadomością jest to, że stok jest już naśnieżany.

  W oczekiwaniu na to sprawdźmy, jakie atrakcje znajdziemy na Stefanowym Stoku


  Na miłośników białego szaleństwa w Myślęcinku czekają trzy trasy o długości: 170 metrów, 210 metrów oraz 250 metrów z obejściem.
  Na stoku są dwa wyciągi: średni orczykowy miękkiego prowadzenia o przepustowości 800 osób na godzinę oraz duży, tzw. wyciąg podporowy o przepustowości tysiąca osób na godzinę. Oświetlony stok naśnieżają trzy armatki śnieżne, a odpowiednie ubicie śniegu zapewnia ratrak. Warto wiedzieć, że łączna powierzchnia oddana do użytku narciarzom to 8 tys. metrów kwadratowych.

  Jazda nie tylko na nartach!


  Miłośnicy jazdy na desce mogą tu nieźle poszaleć. Od 2012 roku na Stefanowym Stoku działą snowpark LOVEBOARDS, na którym znajdują się przeszkody o różnym stopniu trudności. Są tu dwie skocznie - jedna o długości lotu od 1 do 2 metrów, druga - większa - z długością lotu 4-6 metrów. W snowparku znajdziemy także przeszkody jibblingowe: boxy proste, trapezowe, łamane, gładkie i karbowane rury pcv. Co ważne, z tych atrakcji korzystać można bezpłatnie!

  Na Stefanowym Stoku pojeździmy nie tylko na nartach i snowboardzie. Jeśli warunki pogodowe na to pozwalają, zimowym szaleństwom oddawać się można także, zjeżdżając na specjalnych dmuchanych pontonach (z którymi później - niestety - trzeba podejść pod górkę - nie ma możliwości wjazdu wyciągiem z dmuchanymi kołami). Więcej szczegółów w CENNIKU.

  Ze względów bezpieczeństwa, na Stefanowym Stoku jazda na sankach możliwa jest tylko obok wyciągów narciarskich. Z drugiej strony stoku - w kierunku parkingów, zjeżdżać nie wolno! W przeszłości bowiem dochodziło to groźnych sytuacji, gdy saneczkarze wjeżdżali pod samochody dojeżdżające do parkingu lub zderzali się z osobami podążającymi w kierunku stoku.

  Ci, którzy nie mają własnego sprzętu, ale chcieliby spróbować swoich sił na stoku, mogą skorzystać z działającej przy nim wypożyczalni sprzętu zimowego.

  Nie potrafisz? Instruktor pomoże!


  Na początkujących czekają także licencjonowani instruktorzy, prowadzący szkolenia narciarskie. Z każdym instruktorem można skontaktować się telefonicznie i umówić na jazdę.

  Instruktorzy narciarstwa:
  • Stanisław Fiałkiewicz tel. 692 551 861
  • Franciszek Ostropolski tel. 605 339 589 (znajomość j. angielskiego, rosyjskiego)
  • Wojciech Dutkowski tel. 600 924 266 (znajomość j. niemieckiego)
  • Wojciech Kulmatycki tel. 604 393 331
  • Jacek Bystry tel. 666 340 329 ( znajomość j. angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego)
  • Joanna Dutkowska tel. 509 775 704 (instruktor dostępny od 16 stycznia 2016)
  • Marek Taczkowski tel. 503 023 211
  • Krzysztof Kamiński tel. 881 495 148
  • Maciej Bilski tel. 739 002 920
  • Leszek Włodarczyk tel. 602 261 707


  Instruktorzy snowboardu:
  • Marcin Myśliński tel. 507 482 258
  • Piotr Tabaszewski tel. 504 488 757
  • Krystian Kruczkowski tel. 515 093 177


  Jak dojechać?


  Przy samym stoku znajduje się parking dla 150 aut (płatny 4 zł), a w jego bliskiej odległości zlokalizowane są parkingi, które pomieszczą jeszcze dwa razy tyle samochodów.
  Uwaga, dojazd do myślęcińskiego stoku możliwy jest wyłącznie od ulicy Konnej. Wjazd na teren Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku od innej strony - jeśli nie mamy wymaganej przepustki - jest zabroniony i grozi mandatem!  Na miejscu znajdują się również punkty małej gastronomii, a w pobliżu czynne są trzy restauracje.

  Godziny otwarcia stoku


  poniedziałek - piątek : od godz. 11 do 21
  sobota, niedziela, święta: od godz. 10 do 21

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane