Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To miejsce jest na co dzień niedostępne. Tak wygląda wewnątrz zabytkowa willa Radia Poznań. Dziś otworzyła się na słuchaczy. Zobacz zdjęcia!

Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
W podziemnym schronie zachowały się liczne pamiątki po okupacji niemieckiej.
W podziemnym schronie zachowały się liczne pamiątki po okupacji niemieckiej. Robert Woźniak
Poznańska rozgłośnia radiowa obchodzi 97 urodziny. Z tej okazji przygotowano drzwi otwarte, podczas których może zwiedzić od środka na co dzień niedostępną siedzibę przy ulicy Berwińskiego 5 w Poznaniu. Wnętrza zabytkowej wilii, wraz ze słuchaczami, zwiedzał nasz fotoreporter. Zobacz je w naszej galerii!

Zabytkowa willa najstarszej rozgłośni radiowej w Poznaniu

Główna siedziba Radia Poznań mieści się w zabytkowej willi, która jest wyposażona między innymi w schron. Na co dzień z jej wnętrz korzystają dziennikarze oraz pracownicy rozgłośni. Z okazji 97 urodzin Radia Poznań mógł ja zwiedzić każdy zainteresowany poznaniak. Historię budynku i ciekawostki dotyczące rozgłośni opowiadają jej dziennikarze.

- Budynek robi wrażenie. Czytałem dużo o jego historii i wiem, że tu kiedyś Artur Greiser urzędował. To jest bardzo interesujące dla mnie mówił jeden z odwiedzajacych, pan Kazimierz, cytowany przez Radio Poznań.

Okupant w willi najstarszej rozgłośni radiowej

Najstarsza rozgłośnia radiowa w Poznaniu mieści się w zabytkowej wilii przy ulicy Berwińskiego 5 w Poznaniu. W czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej w budynku zamieszkiwał namiestnik w Kraju Warty Arthur Greiser.

Odwiedzający mogą zobaczyć dawny schron Gresiera. Wiele osób zwraca również uwagę na ogromny witraż, który zdobi budynek rozgłośni. Drzwi otwarte w Radiu Poznań potrwają do godziny 16.

Zobacz wnętrza zabytkowej wilii:

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Widok na Stary Browar i wyrastające zza niego wieżowce przy placu Andersa stał się jednym z landmarków Poznania. Do tych dwóch dołączy wkrótce gotowy, najwyższy budynek Poznania, 116-metrowy AND2.

Plac Andersa w Poznaniu - miejsce, które zmieniło się nie do...

Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski