Tenisiści i tenisistki grali w środku nocy

Kacper Chudzik
GTT
Za nami Nocny Turniej Singlowy Kobiet i Turniej Deblowy Mężczyzn organizowany co roku przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe.

Nie obyło się bez pogodowych zawirowań. Ze względu na zapowiedzi opadów deszczu podjęto decyzję o tym, że panie będą grały tylko po jednym secie, a panowie po dwa sety, zaczynając od stanu po dwa - dwa, a w przypadku nierozstrzygnięcia w dwóch setach będą kończyć tie-breakiem do 10.

Przez całą noc udało się dzięki temu rozegrać 35 spotkań i wyłonić najlepsze zawodniczki i zawodników. A tych nie brakowało. Na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza stawiło się 12 kobiet i 22 mężczyzn, którzy zmierzyli się ze sobą w starciach o puchary.
Najlepsza wśród kobiet okazała się była zawodniczka GTT - Ewelina Krzywańska. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Malska, a trzecie miejsce zdobyła Martyna Gruntkowska.

Jeśli chodzi o turniej deblowy mężczyzn to najlepszą parą był Bartek Chmiel i Mirek Osior, drugie miejsce zajęła para Marcin Zieliński i Kazimierz Kuraczycki, a ostatnie miejsce na podium wywalczyli Michał Witczak i Krzysztof Kurek.

Mimo, że turniej zakończył się tak późno (bo aż po godz. 4 nad ranem) wszyscy uczestnicy oraz goście byli bardzo zadowoleni i mimo zmęczenia dopytywali się o następne spotkanie na kortach.