Tenis: Kubot i Marach polegli na starcie

Paweł Witkowski
Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali z Maheshem Bhupathi (Indie) i Maksem Mirnym (Białoruś) 6:7 (2-7), 4:6 w pierwszym spotkaniu grupy B deblistów w turnieju ATP World Tour Finals w Londynie (pula nagród 5 mln funtów).

Polsko-austriacka para rozstawiona jest z numerem 5, ich rywale z 3. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla Kubota i Maracha. Już w trzecim secie przełamali serwis przeciwnika. Jednak hindusko-białoruski debel nie poddał się i doprowadził do tie-breaku, który ostatecznie wygrał.

W drugim secie, przy stanie 4:3 dla Bhupathiego i Mirnego, gdy polsko-austriacki debel wywalczył punkt na 30:0 - zgasło światło. Gdy mecz wznowiono, wyżej rozstawiona para błędów popełniała już niewiele. W środę Kubota i Maracha czeka pojedynek z debiutującymi w zawodach Wesleyem Moodiem z RPA i Belgiem Dickiem Normanem (7).

Odbyły się też gry pojedyncze. W grupie A Novak Djoković (3, Serbia) wygrał 6:3, 6:3 z Tomasem Berdychem (6, Czechy). Wcześniej w grupie B wygrali: Brytyjczyk Andy Murray (5) z Robinem Soderlingiem (4, Szwecja) 6:2, 6:4 oraz Szwajcar Roger Federer (2) z Davidem Ferrerem (7, Hiszpania) 6:1, 6:4.

Dziś (g. 19.15) Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zmierzą się z obrońcami trofeum braćmi Bobem i Mikiem Bryanami (USA) w drugiej serii gier grupy A. Obie pary wygrały pierwsze mecze. Do półfinału awansują dwie ekipy.