Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tak może wyglądać Wrocław! Studenci architektury stworzyli alternatywne projekty nowych obiektów w mieście

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Zobacz, jak może zmienić się Wrocław, gdyby załatać pustą przestrzeń w mieście! Oto projekty studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.Przechodź do kolejnych slajdów, klikając w strzałki lub przesuwając palcem na smartfonie >>>>>
Zobacz, jak może zmienić się Wrocław, gdyby załatać pustą przestrzeń w mieście! Oto projekty studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.Przechodź do kolejnych slajdów, klikając w strzałki lub przesuwając palcem na smartfonie >>>>>Karolina Jaracz, Jagoda Gromek i Maja Nowicka
Centrum zdrowia, a może szkoła tańca? Albo nowe budynki uczelniane i hotel? Studenci architektury z Politechniki Wrocławskiej opracowali projekty różnych obiektów użyteczności publicznej, które mogłyby powstać we Wrocławiu w miejscach na razie niezagospodarowanych. Zobaczcie!

Wyjątkowe budynki w pustych przestrzeniach Wrocławia

Studenci architektury za cel postawili sobie m.in. ekologiczne rozwiązania i stworzenie koncepcji otoczenia zachęcającego do spędzania tam czasu. Projekty powstawały przez cały semestr w ramach zajęć na studiach magisterskich "Projektowanie obiektów użyteczności publicznej" Politechniki Wrocławskiej prowadzonych przez dr. hab. inż. arch. Pawła Kirschke, prof. uczelni i dr inż. arch. Elżbietę Komarzyńską-Świeściak.

Studenci solidnie przygotowali się do kreowania koncepcji budynków o różnym przeznaczeniu, takich jak:

  • sale koncertowe,
  • teatry,
  • obiekty kulturalne,
  • hotele,
  • biurowce,
  • centra zdrowia,
  • muzea,
  • budynki uniwersyteckie.

Osobiście odwiedzili też i udokumentowali swoje wizyty w obiektach o podobnym charakterze do tych, które mieli zamiar zaprojektować.

– W zajęcia wpletliśmy elementy post occupancy evaluation (POE), czyli procesy analizy i oceny działania budynku po tym, jak został już oddany do użytku. Dzięki temu studenci mogli zrozumieć, jak dana inwestycja spełnia zakładane cele, jakie są jej mocne i słabe strony, jakie są potrzeby użytkowników oraz czy założenia projektowe zostały zrealizowane. Podczas wycieczek studialnych oprowadzali nas więc gospodarze, czyli inwestorzy, oraz przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu – opowiada dr Komarzyńska-Świeściak.

Studenci stworzyli niezwykłe wizualizacje

W ramach zajęć studenci mieli także warsztaty modelarskie, na których pracowali na modelu fizycznym 1:500, warsztaty z opracowania detalu i przekroju 1:100 oraz wykłady i konsultacje eksperckie przedstawicieli różnych branż i dyscyplin.

Ich ostatecznym zadaniem był projekt w różnych skalach: opracowali master plany dla strategicznie położonych działek i ich otoczenia, określili autorski program i układ funkcjonalno-przestrzenny obiektów oraz przedstawili projekty zagospodarowania terenu i projekty architektoniczne.

Zobacz! Te obiekty mogłyby powstać we Wrocławiu!

Wizualizacje wraz z pełnymi opisami inwestycji znajdziecie w galerii poniżej.

Zobacz, jak może zmienić się Wrocław, gdyby załatać pustą przestrzeń w mieście! Oto projekty studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.Przechodź do kolejnych slajdów, klikając w strzałki lub przesuwając palcem na smartfonie >>>>>

Tak może wyglądać Wrocław! Studenci architektury stworzyli a...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska