Jakub Jabłoński
Wszedł z ławki i zrobił robotę. Gol Polaka dał wyrównanie!
Wszedł z ławki i zrobił robotę. Gol Polaka dał wyrównanie! PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
Liga Europy. Szymon Włodarczyk z bramką przeciwko Atalancie Bergamo. Były napastnik wykorzystał rzut karny w końcówce meczu i dał swojej drużynie remis. Jego Sturm Graz plasuje się na trzecim miejscu w grupie D. W tej samej grupie Raków Częstochowa zremisował ze Sportingiem Lizbona 1:1.

Polak uratował remis w samej końcówce. Skuteczny z jedenastu metrów

Szymon Włodarczyk spotkanie z Atalantą Bergamo rozpoczął na ławce rezerwowych i dopiero w 62. minucie meczu zameldował się na murawie. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę i na dziesięć minut przed końcem były napastnik Górnika podszedł do rzutu karnego wywalczonego przez Tomiego Horvata. Reprezentant młodzieżówki utrzymał nerwy na wodzy i pewnie uderzył w lewy róg bramki.

Gospodarze od 13. minuty wygrywali z wyżej notowanym rywalem za sprawą trafienia Alexandra Prassa. Jednak długo Austriacy nie cieszyli się z prowadzenia. Dobrze znany z włoskich boisk Luis Muriel najpierw z gry zapewnił Atalancie remis, a następnie tuz przed przerwą Kolumbijczyk skutecznie wyegzekwował "jedenastkę" i na przerwę jego drużyna schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

W tym samym czasie rozgrywał się drugi mecz grupy D Ligi Europy: Raków Częstochowa rywalizował ze Sportingiem Lizbona i zdobył pierwszy punkt w trwającej edycji europejskich pucharów. Poprzednio zarówno z Atalantą (0:2), jak i Sturmem (0:1) przegrywał. Z Portugalczykami sięgnął po pierwsze punkty: udało się zremisować 1:1, a bramkę na wagę remisu zdobył Fabian Piasecki.

Raków Częstochowa doczekał się pierwszego punktu w europejskich pucharach. Słodko-gorzki wieczór dla mistrza Polski

Tabela grupy D Ligi Europy:

1. Atalanta - 7 punktów
  2. Sporting Lizbona - 4 punkty
  3. Sturm Graz - 4 punkty
  4. Raków Częstochowa - 1 punkt

Sturm Graz - Atalanta Bergamo 2:2 (1:2)

• Bramki: dla Sturmu - Alexander Prass (13), Szymon Włodarczyk (80-karny); dla Atalanty - Luis Muriel (34, 45+7-karny)
  • Sędzia: Duje Strukan (Chorwacja)

LIGA EUROPY w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...