Sztangiści podsumowują sezon [Sporty Siłowe]

Kacper Chudzik
Również głogowscy sztangiści rozpoczynają świąteczną przerwę. Sportowcy podsumowują sezon 2014. Mijający rok był wyjątkowo udany dla Wiesława Kiwackiego.

Jak sam przyznaje, po pierwsze udało mu się wyleczyć kontuzję z którą się zmagał przez blisko dziewięć miesięcy, po drugie wraz z Chrobrym Głogów S.A. zorganizował I Otwarte Mistrzostwa Głogowa w wyciskaniu sztangi leżąc!

- No i doczekałem się grupy zawodników z którymi mogłem brać udział w zawodach - dodaje Kiwacki.
A są to Patryk Duraj który wygrał kategorię junior w Głogowie, zajął pierwsze miejsce w Zawidowie, trzecie miejsce w Bogatyni oraz piąte miejsce w kategorii junior 23 podczas Mistrzostw Polski w Złotoryi, Jacek Koprowski (zajął drugie miejsce w Głogowie, trzecie w Zawidowie oraz trzecie w Międzylesiu ale sezon zakończył kontuzją której nabawił się w Bogatyni). Jest jeszcze Maciej Szpociński który w Bogatyni zajął drugie miejsce w kategorii junior 16 a w Złotoryi był ósmy w kategorii junior 18.

Sam Wiesław Kiwacki może zaliczyć sezon do udanych. Na siedem startów na podium stanął sześć razy. (trzykrotnie wygrał i trzykrotnie był drugi). Podczas tzw. małych mistrzostw Europy (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Złotoryi) zajął siódme miejsce, a wśród seniorów był piąty. - Cieszy fakt że znaleźli się następcy, przy okazji chciałem podziękować rodzinie i przyjaciołom za wsparcie, dzięki któremu mam motywację - mówi. a