Szermierka. Leszek Rajski po raz szósty został mistrzem Polski. Zobacz zdjęcia

Na zorganizowanych w Trzebnicy przez Wrocławski Klub Szermierczy „Kolejarz” Mistrzostwach Polski Seniorów we florecie zawodnicy Klubu Szermierczego „Wrocławianie” zdobyli dwa złote medale. Indywidualnie wygrał Leszek Rajski, dla którego to szósty tytuł mistrza Polski w karierze.

W turnieju floretowym najlepszy okazał się zawodnik KS „Wrocławianie” Leszek Rajski, który wygrał wszystkie walki i już po raz szósty wywalczył złoty medal indywidualnie. W finałowej ósemce walczył Andrzej Rządkowski który ostatecznie zajął szóste miejsce.
Drugi złoty medal „Wrocławianie” dorzucili w turnieju drużynowym. Walczyli w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Paweł Szumielewicz, Maxime Tarasiewicz. Mecz o złoty medal z zawodnikami AZS-AWFiS Gdańsk był niezwykle dynamiczny, wyrównany i zacięty, a ostatnią walkę decydującą o zwycięstwie (45:44) stoczył z Michałem Siessem Andrzej Rządkowski, wygrywając ją 10:4. Trenerem zwycięzców jest Krzysztof Głowacki. Drużynowe złoto dla pań dla KU AZS-u UAM POZNAŃ. Zawody klub mógł przeprowadzić dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i sponsorów: DEICHMANN-OBUWIE, Hydropol Dekor z Wrocławia.

MP SENIORÓW WE FLORECIE 2023 - WYNIKI

Kobiety: 1. Julia Walczyk-Klimaszyk; 2. Hanna Łyczbińska (obie KU AZS-UAM Poznań); 3. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań); KArolina Żurawska (Toruńska Akademia Floretu). Mężczyźni: 1. Leszek Rajski (K.Sz. Wrocławianie); 2. Adam Jakubowski (KS AZS AWFiS Gdańsk); 3. Jan Jurkiewicz (Toruńska Akademia Floretu); Maciej Bem (AZS AWF Wrocław).