Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Syndyk sprzedaje zabytek z XV wieku w centrum Wrocławia. Pod młotek idzie biurowiec. Ile kosztuje? [ZDJĘCIA]

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Syndyk sprzedaje biurowiec w centrum Wrocławia. Początki budynku sięgają średniowiecza.
Syndyk sprzedaje biurowiec w centrum Wrocławia. Początki budynku sięgają średniowiecza. Remigiusz Biały / Polska Press
Pod młotek idzie kolejny zabytkowy budynek w centrum Wrocławia. Tym razem kupić można biurowiec "Times" za niebagatelną kwotę 22 milionów złotych. Sprzedaje go syndyk masy upadłościowej obecnego właściciela.

Biurowiec "Times" znajduje się w samym centrum Wrocławia, na rogu ulic Kazimierza Wielkiego i Świętego Mikołaja. Obecnie budynek jest pod zarządem syndyka masy upadłościowej obecnego właściciela – spółki CityPoint.

Biurowiec na sprzedaż

Działka, na której stoi biurowiec ma powierzchnię 1 583 metrów kwadratowych. Sam budynek to 994 mkw powierzchni użytkowej i dziedziniec o wielkości 571 mkw.

W środku znajdują się pomieszczenia na biura, toalety i sala restauracyjna. W latach 2007-2008 biurowiec "Times" przeszedł generalny remont. Wtedy też zadaszono dziedziniec budynku. Pod ziemią stworzono parking.

Cena wywoławcza nieruchomości to 21 990 000 złotych netto. Oferty można składać do 9 maja, bezpośrednio w siedzibie Syndyka przy ul. Czarnieckiego 56/4, we Wrocławiu.

Biurowiec nie będzie też objęty rękojmią za wady fizyczne i prawne, czyli nabywca nie będzie mógł się odwołać od dodanej transakcji w przypadku, gdy budynek będzie wymagał remontu. Jak przekonuje syndyk obecni najemcy nie muszą obawiać się wypowiedzenia umowy najmu lokali, ponieważ syndykowi zależy na funkcjonowaniu nieruchomości. Obecnie jest też możliwość wynajmu dwóch ostatnich pomieszczeń w Timesie.

Historia biurowca "Times"

Budynek wzniesiono w 1411 roku w stylu gotyckim, następnie przebudowano go, na styl klasycystyczny. U schyłku średniowiecza mieścił się tam największy szpital we Wrocławiu. W tamtych czasach mieścił ponad 100 osób. Szpital na rogu ul. Kazimierza Wielkiego i Świętego Mikołaja zyskał miano szpitala dziecięcego już kilkadziesiąt lat po jego otwarciu. Historycy twierdzą, że to jedna z pierwszych takich placówek w Europie.

Budynek nie ucierpiał podczas II wojny światowej. Aż do lat 90 mieściła się tam szkoła. Ostatni poważniejszy remont nieruchomość przeszła w latach 2007-2008. Wtedy też została zaadoptowana na biurowiec.

Prace budowlane poprzedzone został pracami archeologicznymi, podczas których odnaleziono między innymi belkę - były szyld szpitala. Znajduje się na niej napis _Kinderhospital zum heiligen Grabe_ (pol. „Szpital dziecięcy Świętego Grobu”). O dawnej funkcji budynku przypomina figura Chrystusa Zmartwychwstałego na rogu budynku.

Chodzi o ten budynek:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska