MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ORLEN Wyścig Narodów. Egholm pierwszym liderem

Zbigniew Czyż
Twitter ORLEN Wyścig Narodów
Duńczyk Kristian Egholm wygrał w czeskiej miejscowości Bouzov pierwszy etap kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków, Mateusz Gajdulewicz zajął 18. miejsce, tracąc 45 sekund.

Egholm zwyciężył po samotnym finiszu, wyprzedzając o 36 sekund Włocha Pietro Mattio oraz o 41 Brytyjczyka Matthew Brennana. Ze stratą 45 sekund przyjechała do mety 24-osobowa grupa, w której oprócz Gajdulewicza finiszował jeszcze tylko jeden reprezentant Polski - Filip Gruszczyński.

W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadzi z Czech przez Słowację do Polski, wystartowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy. Zawody zakończą się w niedzielę w Arłamowie.

Orlen Wyścig Narodów jest jedną z większych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.