Świetna druga kwarta Śląska, wysoka porażka Nysy Kłodzko

RYG
Podobnie jak w półfinale II ligi, tak i teraz Śląsk okazał się lepszy od KK Warszawa Tomasz Hołod
Dolnośląskie zespoły po trzeciej kolejce I ligi koszykarzy będą miały mieszane humory. Śląsk wygrał w Warszawie, Nysa przegrała u siebie z Astorią

Śląsk doskonale zna się z KK Warszawa, bowiem oba kluby rywalizowały ze sobą także w II lidze. Wtedy w starciu o finał rozgrywek trzeciego poziomu i bezpośredni awans do I ligi lepsi okazali się podopieczni Dominika Tomczyka. Gracze ze stolicy musieli wywalczyć promocję poprzez serię o 3. miejsce z AZS-em UMCS-em Lublin.

Wrocławianie byli w kwietniu zupełnie inną drużyną. Teraz, wzmocnieni doświadczonymi zawodnikami, byli faworytami ligowej konfrontacji. KK to obecnie raczej zespół, który znajdzie się w walce o utrzymanie, podczas gdy Śląsk celuje w play-offy. Trzeba było jednak potwierdzić przedmeczowe typowania.

A po pierwszej kwarcie w hali na Ursynowie pachniało niespodzianką, bo gospodarze wyszli z niej zwycięsko. To jednak tylko podrażniło Śląsk, który w drugiej połowie wybił z głowy rywalom marzenia o zwycięstwie. Po przerwie goście kontrolowali przebieg spotkania upewniając się jedynie, że KK nie nabierze wiatru w żagle udaną serią ofensywną.

Wrocławianie wygrali ten mecz ławką oraz dominacją pod koszem. Grę rezerwowych napędzał kapitan Adrian Mroczek-Truskowski, który sam zdobył dwa razy więcej punktów niż cała ławka gospodarzy.

W słabych nastrojach są za to zawodnicy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko, którzy w meczu z Astorią Bydgoszcz prowadzili tylko dwukrotnie, jeszcze w pierwszej kwarcie. Od dziewiątej minuty spotkania inicjatywę przejęli goście, którzy dzięki świetnej skuteczności rzutów za dwa punkty (62,5 proc.) i dominacji na tablicach (36-20 na korzyść Astorii) nie dali podopiecznym Radosława Hyżego żadnych szans.

W następnej kolejce oba zespoły z Dolnego Śląska mają przed sobą spore wyzwania. Nysa zagra na wyjeździe w Kutnie, a Śląsk podejmie wicelidera ze Stargardu. O kolejne ligowe punkty będzie w przyszły weekend niezwykle trudno. Jednak zarówno gracze z Kłodzka, jak i beniaminek z Wrocławia muszą walczyć w każdym meczu, jeżeli chcą myśleć o realizacji założonych przed sezonem celów.

KK Warszawa -WKS Śląsk Wrocław 54:67 (13:11, 8:28, 19:18, 14:10).
KK: Hybiak 7 (1x3), Koźluk 16, Motel 15, Rudko 3, Wojtyński 6 - Jaremkiewicz, Pietkiweicz, Sarnacki 3 (1), Iwanowicz, Zapert, Caliskan.
Śląsk: Dziewa 7, Jakubiak 7, Wilczek 10 (1), Bluma 4, Grzeliński 14 - Krakowczyk 6, Michałek 5, Mroczek-Truskowski 11 (3), Pławucki 5, Musiał 3, Żeleźniak.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Enea Astoria Bydgoszcz 79:98 (12:18, 21:22, 24:25, 22:33).
Nysa: Weiss 10 (2x3), Sanny 14, Kulon 17 (4), Wojciechowski 9, Kliniewski 2 - Kowalski, Rutkowski 10 (2), Kasiński 11, Rogalewski, Jodłowski 6, Muskała
Astoria: Gospodarek 5, Bierwagen 8 (2), Grod 16 (2), Fatz 2, Śpica 22 (3) - Kondraciuk, Przybylski, Korniiets 5 (1), Szyttenholm 17, Pochocki 9, Frąckiewicz 9, Barszczyk 5.

Pozostałe mecze: Pogoń Prudnik - Jamalex Polonia 1912 Leszno 63:75, Spójnia Stargard - Sokół Łańcut 92:67, Siarka Tarnobrzeg - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 85:78, Energa Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 89:81, Biofarm Basket Poznań - SKK Siedlce 86:72, KSK Noteć Inowrocław - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 71:94.