GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

„Belfer”, „Westworld”, „Młody papież”... Najlepsze seriale: co warto obejrzeć? [VOD NETFLIX HBO GO]

- O czym jest ten serial? - usłyszałam od kolegi, gdy zachwalałam mu tę brytyjską produkcję. - O nas - odpowiedziałam po chwili dłuższego zastanowienia.

fot. materiały prasowe

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

„Black Mirror” | Rok produkcji: 2011

- O czym jest ten serial? - usłyszałam od kolegi, gdy zachwalałam mu tę brytyjską produkcję. - O nas - odpowiedziałam po chwili dłuższego zastanowienia. Bo trudno szybko opowiedzieć, o czym tak naprawdę jest ten serial. Autorzy biorą wycinek naszej rzeczywistości i przedstawiają go w wynaturzonej formie. Niczym średniowieczny Dyl Sowizdrzał pokazują świat w krzywym (sowim) zwierciadle. Były już przerażające formy reality show, upokorzenie premiera Wielkiej Brytanii (jak się okazało podczas słynnej „świńskiej afery” Davida Camerona - dość prorocze). W trzeciej serii mamy na tapecie m.in. życie w pogoni za lajkiem i za tym, jak oceniają nas inni, gry, które wkręcają się w nasz umysł, czy wreszcie skutki powszechnego hejtu. Takie problemy są kanwą nowych odcinków, kręconych już dla Netflixa.

Ostrzegam, to nie jest serial rozrywkowy, wprost przeciwnie, to produkcja, która wybija widzów z samozadowolenia, dobrego humoru, stawia pytania, na które być może nawet znamy odpowiedź, ale nic poza tym. To trochę świat na opak, ale taki, jaki wkrótce może się stać naszym udziałem. Charlie Brooker, twórca serialu, pogrywa z widzem całkiem nieźle, jak twierdzą młodsi widzowie w charakterystyczny dla wieku sposób - ten serial „ryje beret” jak żaden inny.

Polecamy