Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie. Kartka czy SMS?...

  Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie. Kartka czy SMS? (WIERSZYKI, SAVOIR-VIVRE, NOWE ŻYCZENIA)

  JU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2016. Kartka czy SMS? NOWE ŻYCZENIA (WIERSZYKI, RYMOWANKI)
  1/5
  przejdź do galerii

  Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2016. Kartka czy SMS? NOWE ŻYCZENIA (WIERSZYKI, RYMOWANKI) ©Pixabay.com

  Za wcześnie na życzenia świąteczne? Ależ skąd! Nie każdy wysyła życzenia świąteczne SMS-em. To nawet nie jest wskazane - jeśli chcecie pokazać komuś, że Wam na nim zależy, powinniście wysłać życzenia listownie (o ile oczywiście nie możecie ich złożyć osobiście)! Czy można wysłać życzenia SMS-em czy lepiej zadzwonić, by je złożyć? Życzenia na Boże Narodzenie 2016. Zobaczcie najpiękniejsze oryginalne życzenia bożonarodzeniowe.

  Sonda

  Jak w tym roku złożysz życzenia na Boże Narodzenie?

  Życzenia bożonarodzeniowe wysyłamy chętnie. Obecnie najczęściej robimy to przez SMS. Jak się okazuje, nie jest to wcale dobry pomysł. Ta najczęściej stosowana przez nas dziś kategoria życzeń bożonarodzeniowych, czyli życzenia SMS-owe, mailowe czy facebookowe według savoir-vivre'u zarezerwowane są dla tych najmniej ważnych!

  Tłumaczył to nam ostatnio Stanisław Krajski - doktora nauk humanistycznych, filozof i historyk filozofii, specjalista od savoir-vivre'u, autor 33 książek i ponad 700 publikacji (w tym 4 książek z savoir-vivre'u i ponad 100 artykułów z tej dziedziny).
  Okazuje się, że życzenia dla osób dla nas najważniejszych powinniśmy złożyć osobiście lub przez telefon - ale dzwoniąc (a nie pisząc esemesa). Ci nieco mniej ważni powinni dostać od nas kartkę z życzeniami świątecznymi, ale wysłaną w kopercie (w ten sposób także pokażemy, że o kimś myślimy, że jest ważny, bo postaraliśmy się). Następną kategorią życzeń są te wysłane na kartce bez koperty, a - zgodnie z zasadami savoir-vivre'u - do osób, na których zależy nam najmniej, możemy wysłać SMS-a, maila bądź złożyć życzenia na Facebooku.

  Jeśli więc nie możecie złożyć komuś życzeń osobiście, macie jeszcze czas, by wysłać kartkę w kopercie! Nie wiecie, co napisać? Oto propozycje:

  POWAŻNE ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
  Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa jedyna, niepowtarzalna noc Bożego Narodzenia.

  ZOBACZ: Pierniczki w pół godziny! JAK ZROBIĆ PYSZNE PIERNIKI - SZYBKI PRZEPIS, SKŁADNIKI, PRZYGOTOWANIE

  ***
  Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie panuje niepokój. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

  PIĘKNE ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA 2016
  Cicha noc, święta noc, jakiż w tobie dzisiaj cud, w Betlejem dziecina Święta wznosi w górę swe rączęta błogosławi lud. Radosnych Świąt.

  ***
  Nadchodząca Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Tak więc dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro życzy...

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE 2016
  Za oknem ciemno,
  cichutko puszyste ścielą się płatki.
  Niech serca się sercem podzielą
  jak wigilijnym opłatkiem.
  Radosnych świąt.


  KOLEJNE WIERSZYKI NA BOŻE NARODZENIE NA NASTĘPNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   5 SPOSOBÓW NA OSZCZĘDZANIE

   Kamil Pałasz

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   https://youtu.be/DdpI_v-qaB0

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Życzenia smsem czy przez facebooka, to

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   zwykłe buractwo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama