Wymarzone wakacje Twojego dziecka – nie stresuj się!

  Wymarzone wakacje Twojego dziecka – nie stresuj się!

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Wymarzone wakacje Twojego dziecka – nie stresuj się!
  Za chwilę koniec roku szkolnego. Długo wyczekiwany odpoczynek, wytęskniona wolność, chwile beztroski i mnóstwo zabawy. Zdaje się, że dzieci już nie mogą myśleć o niczym innym. A Ty wciąż wahasz się, zastanawiasz i walczysz z obawami, czy Twój Skarb może w tym roku zrealizować swój pierwszy samodzielny wakacyjny wyjazd. Lub czy ten tegoroczny może być lepszy od poprzedniego. Jak zorganizować dziecku naprawdę fajne wakacje, a jednocześnie nie zwariować w natłoku wątpliwości i obaw związanych z wyjazdem? Podpowiadamy.
  Wymarzone wakacje Twojego dziecka – nie stresuj się!

  Po pierwsze: bezpieczeństwo


  Każdy, a zwłaszcza pierwszy, samodzielny wyjazd dziecka jest dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. Wątpliwości piętrzą się na każdym kroku. Aby pozbyć się lub konkretnie ograniczyć obawy związane z wyjazdem dziecka, należy wnikliwie sprawdzić organizatora kolonii lub obozu. Poza zapoznaniem się z opiniami innych klientów biura turystycznego, warto po prostu zapytać organizatora o kilka najistotniejszych kwestii, a mianowicie:

  • Czy osoby opiekujące się dziećmi podczas wyjazdu posiadają stosowne kwalifikacje i doświadczenie?

  • Jak wygląda kontakt z dzieckiem podczas wakacyjnego wyjazdu? Czy dziecko będzie mogło swobodnie posługiwać się swoim telefonem komórkowym? Czy rodzice mają stałą możliwość kontaktu z opiekunami dziecka?

  • Z jakimi przewoźnikami współpracuje biuro podróży? Jaka jest infrastruktura wybranego obiektu wypoczynkowego?

  • Czy wyjazd został zgłoszony do kuratorium oświaty?

  • Czy uczestnik wyjazdu będzie posiadał ubezpieczenie? Jaka jest jego wysokość? Co zostaje objęte ubezpieczeniem i czy istnieje możliwość jego rozszerzenia?

  Solidny organizator rzeczowo odpowie na wszystkie powyższe, a także na wiele innych pytań.

  Po drugie: dopasowanie wiekowe


  Dobry organizator gwarantuje dopasowywanie uczestników do poszczególnych grup wiekowych, co pozwala na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci i szybszą ich aklimatyzację. Przy zakwaterowaniu różnica wieku nie powinna być większa niż 3 lata.

  Poza tym warto poszukać organizatora, który posiada w swojej ofercie blok zajęć usamodzielniających dla najmłodszych uczestników kolonii.

  Po trzecie: kontrolowana wolność


  Wakacje to czas beztroski, ale i niekoniecznie mądrych pomysłów i rozsądnych zachowań. Stąd też, jako rodzić, wolałbyś zapewne aby wakacyjna wolność Twojego dziecka nie urosła do niekontrolowanych rozmiarów. Poszukaj organizatora, który sprawnie połączy czas wakacyjnej beztroski z mądrą dyscypliną i zaufaniem. Dobry obóz to także taki, w którym dzieci i młodzież mogą się doskonale bawić bez alkoholu, nie pozostawiający miejsca na nudę, będący dla dziecka niezapomnianą przygodą.

  Po czwarte: przyjemne z pożytecznym, czyli więcej niż wypoczynek


  Bo kto powiedział, że w wakacje nie można się czegoś nauczyć? Jednak tym razem nie w nudnej klasie, a podczas obozu jeździeckiego, językowego, wędkarskiego, artystycznego, tenisowego, survivalowego, kulinarnego, bajkowego, obozu odkrywców i małych komandosów…a to jeszcze nie wszystko! Oferta w tym zakresie jest wyjątkowo bogata i gwarantuje Twojemu dziecku wakacje marzeń.

  Wakacje Twojego dziecka mogą być i bezpieczne i arcyciekawe - wejdź na http://www.jaworzyna.com.pl/ i wybierz najlepszą ofertę już dziś!

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo