Ostrów Tumski najdroższy w grze Monopoly

  Ostrów Tumski najdroższy w grze Monopoly

  Piotr Bera

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ostrów Tumski we Wrocławiu

  Ostrów Tumski we Wrocławiu ©Fot . Pawel Relikowski / Polskapresse

  Ostrów Tumski to zdaniem Czytelników „Gazety Wrocławskiej” najciekawsza atrakcja stolicy Dolnego Śląska. W zakończonym wczoraj plebiscycie „MONOPOLY dla Wrocławia” Ostrów Tumski otrzymał 533 głosy - najwięcej spośród wszystkich propozycji.
  Ostrów Tumski we Wrocławiu

  Ostrów Tumski we Wrocławiu ©Fot . Pawel Relikowski / Polskapresse

  Przez ostatni tydzień głosowaliście Państwo w naszym plebiscycie za pomocą SMS-ów, poprzez stronę internetową Gazety Wrocławskiej i profil na Facebooku. Dzięki temu zostaliście współtwórcami kultowej gry, która jesienią trafi do sklepów.

  Ostrów Tumski zyskał Wasze największe uznanie i zdystansował Rynek Ratusz (446 głosów) oraz Ogród Botaniczny (100 głosów).

  Na kolejnych miejscach uplasowała się Panorama Racławicka, Park Szczytnicki i Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Tym samym najstarsza część miasta i obszar, na którym w IX w. powstał gród Wrocławia, pojawi się na planszy jako pole o najwyższej wartości.

  Ostrów Tumski to jedno z najbardziej urokliwych miejsc nie tylko we Wrocławiu, ale także w Polsce.

  Nie lada atrakcją jest Most Tumski, na którym zakochani wieszają kłódki symbolizujące uczucie po wsze czasy. Z kolei podczas wieczornych spacerów duże wrażenie robią zapalane przez latarnika lampy gazowe.

  Wiele wrażeń dostarcza przesiadywanie w jednej z klimatycznych kawiarenek, które są usytuowane na wyłożonej kostką brukową ul. Kanoniej. Dodajmy, że niepowtarzalny klimat powstaje tez dzięki dźwiękom płynącym ze skrzypiec lub saksofonu w rękach ulicznego artysty. Ostrów Tumski, to miejsce, gdzie życie toczy się własnym rytmem.

  Czym jest Monopoly?
  Przypomnijmy, że grając w Monopoly kupuje się i sprzedaje nieruchomości oraz buduje domy i hotele. Sukces zależy od trafnych decyzji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Pole o największej wartości może dać graczom największy zysk i przybliżyć ich szansę na zwycięstwo.

  Monopoly to jedna z najpopularniejszych planszówek na świecie, sprzedano ją w 270 mln egzemplarzy, a od 1935 r. przynajmniej raz zagrało w nią miliard osób.


  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ostrów Tumski

   Rach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wczoraj byłem na Ostrowie Tumskim, największe wrażenie na mnie zrobiły auta księży zaparkowane w tamtejszym miejscu : ) Samo miejsce też robi wrażenie! tylko teraz mam małą zachłostkę, jak odnieść...rozwiń całość

   Wczoraj byłem na Ostrowie Tumskim, największe wrażenie na mnie zrobiły auta księży zaparkowane w tamtejszym miejscu : ) Samo miejsce też robi wrażenie! tylko teraz mam małą zachłostkę, jak odnieść przykaz "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi" do tego co ja tam zobaczyłem a co niewątpliwie należy do kościoła : (zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bullshit

   brb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Najdroższy powinien być stadion.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ul. Kanonia

   pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mianownik - ul. Kanonia
   Dopełniacz - ul. Kanonii

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ostrów Tumskie Już nie będzie tak urokliwy jak kiedyś

   Fatamorgana - biblioteka z białą dachówką i 10 kominami - zaśmieci Ostrów Tumski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Ostrów Tumskie Już nie będzie tak urokliwy jak kiedyś. A to za sprawą nowego abpa Kupnego, który buduje w pobliżu katedry monstrum bibliotekę z białą dachówką, białą elewacją i 10 kominami....rozwiń całość

   Ostrów Tumskie Już nie będzie tak urokliwy jak kiedyś. A to za sprawą nowego abpa Kupnego, który buduje w pobliżu katedry monstrum bibliotekę z białą dachówką, białą elewacją i 10 kominami. Wszystko wygląda jak zjawa: dzisiejsza Fatamorgana.
   http://www.gazetawroclawska.pl/wroclaw-sie-zmienia/a/budynekfatamorgana-na-ostrowie-tumskim-kardynal-sie-zgodzil,9980530/zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama