Masz dość wyglądu swojej skóry? Poznaj żelazne zasady...

  Masz dość wyglądu swojej skóry? Poznaj żelazne zasady skutecznej pielęgnacji i odmień swój wygląd

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Masz dość wyglądu swojej skóry? Poznaj żelazne zasady skutecznej pielęgnacji i odmień swój wygląd
  Promienna, zdrowa cera to najpiękniejsza ozdoba każdej kobiety. Na wygląd naszej skóry ogromny wpływ ma jednak codzienna pielęgnacji. Bardzo często popełniając błahe błędy odbijamy piętno na kondycji naszej cery. Jak dbać o cerę, by cieszyć się pięknym wyglądem każdego dnia? Poniżej prezentujemy skuteczną pielęgnację skóry twarzy w kilku krokach.
  Masz dość wyglądu swojej skóry? Poznaj żelazne zasady skutecznej pielęgnacji i odmień swój wygląd

  Kosmetyki na miarę Twoich potrzeb


  Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna wpisać się w plan dnia każdej kobiety. Pamiętając o oczyszczaniu i odżywianiu skóry znacząco wpłyniemy na poprawę jej wyglądu. Nie zapominajmy też o wybieraniu produktów dostosowanych do potrzeb naszej skóry. Przed zakupami w drogerii należy określić rodzaj cery jaki posiadamy. Dzięki temu wybór właściwych kosmetyków stanie się banalnie prosty. O pomoc w ocenie typu cery możemy poprosić kosmetyczkę lub dermatologa. Właściwy dobór produktów jest niezwykle istotny. Niewłaściwe kosmetyki mogą wpływać negatywnie na wygląd naszej cery. Warto też rozważyć czy chcemy stosować kosmetyki naturalne, czy konwencjonalne. Pierwsze nie posiadają chemicznych ulepszaczy i są oparte praktycznie w całości na składnikach pochodzenia roślinnego. Kosmetyki konwencjonalne nie mają tak przychylnych składów . Dlatego warto rozważyć zmianę pielęgnacji na bardziej naturalną i korzystną dla naszej skóry.

  Twoja pielęgnacja w czterech krokach


  Rutyna pielęgnacyjna każdej kobiety powinna obejmować cztery kroki: oczyszczanie, tonizowanie, pielęgnację, ochronę. Jeśli zależy nam na perfekcyjnym wyglądzie nigdy nie pomijajmy żadnej z wymienionych czynności - sugeruje ekspert Joanna Lipińska-Kaźmierska z therose.pl. Dla doprecyzowania pielęgnacyjnej rutyny powiedzmy jeszcze kilka słów o każdym z wymienionych kroków.

  • Oczyszczanie – skuteczna pielęgnacja zawsze rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia cery. Panie przed nałożeniem kosmetyków oczyszczających powinny wykonać demakijaż. Za pomocą płynu micelarnego lub mleczka należy zmyć makijaż. Każdego dnia nasza skóra nieustannie pracuje wydzielając sebum i pot. Dlatego tak ważne jest dokładnie usunięcie zanieczyszczeń za pomocą kosmetyków. W zależności od posiadanego typu cery używajmy odpowiednich pianek i żeli. Dokładnie ruchami kolistymi zmywajmy wszelkie zanieczyszczenia z naszej skóry.

  • Tonizowanie – dla dokładniejszego oczyszczenia skóry warto dodatkowo przemyć całą twarz wacikiem nasączonym tonikiem, wodą różaną lub hydrolatem. Dzięki temu usuniemy resztki zanieczyszczeń i odświeżymy skórę. Wybierajmy produkty delikatne dla cery. Unikajmy kosmetyków na bazie alkoholu, który może nadmiernie przesuszać naszą cerę.

  • Pielęgnacja – kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji jest zastosowanie kremów odżywiających naszą skórę. W zależności od posiadanego typu cery wybierajmy kosmetyk posiadający konkretne właściwości. Na noc warto pokusić się o zakup serum, który posiada jeszcze większą dawkę skoncentrowanych składników odżywczych dla naszej skóry.

  • Ochrona – nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne odbija się na wyglądzie naszej skóry. Dlatego bezwzględnie należy stosować kremy zawierające filtr SPF. Dzięki niemu możemy skutecznie zmniejszyć działanie szkodliwych promieni UV.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama