Jak ogrzać taras promiennikiem ciepła?

  Jak ogrzać taras promiennikiem ciepła?

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Jak ogrzać taras promiennikiem ciepła?
  1/6
  przejdź do galerii
  Zima za pasem, wraz z nią koniec przebywania na tarasie. Chłód, wdzierający się każdą szczeliną do domu, zmusza nas do jeszcze mocniejszego podkręcenia ogrzewania i odłożenia na kolejny rok porannej kawy pitej na tarasie lub patio.

  Czy jednak rzeczywiście tak musi być? Okazuje się że nie! Ogrzewanie tarasowe, dostępne w bardzo dużej liczbie modeli i wzorów, pozwala w dalszym ciągu cieszyć się pięknem ogrodu, bez względu na temperaturę, panującą na zewnątrz. Ogrzewacz, zwany również promiennikiem ciepła, to wygodne i bezpieczne urządzenie elektryczne, emitujące fale podczerwone, ogrzewające powietrze w zasięgu kilku metrów. Spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń, specjalnie dla Was opisaliśmy dwa, naszym zdaniem najciekawsze.  Promiennik ciepła Patio Heather


  Urządzenie zaprojektowane z myślą o użytkowaniu na tarasach. Nowoczesna i praktyczna forma lampy na metalowej podstawie, zapewnia dużą wygodę użytkowania, bezpieczeństwo i stabilność, a także możliwość łatwego przenoszenia w dowolne miejsce. Dlaczego warto bliżej zainteresować się tym urządzeniem? Powodów jest kilka.

  Materiały – ogrzewacz tarasowy został wykonany z wysokiej jakości stopów metalu, odpornych na korozję. Podstawa i góra to aluminium, a statyw to stal nierdzewna. Dzięki temu, urządzenie można bezpiecznie pozostawić na tarasie, nie martwiąc się o to, że wilgoć i opady mogą mu zaszkodzić. Ciężka, okrągła podstawa stabilizuje całą konstrukcję, czyniąc ją odporną na przypadkowe szturchnięcia i mocne podmuchy wiatru.

  Praktyczność – za pomocą ruchomej, górnej części (głowicy), można dowolnie ustawić kierunek promieniowania podczerwonego. Dzięki temu, nie trzeba obracać promiennika lub przenosić go w inne miejsce. Wystarczy jeden ruch ręką, aby ustawić kierunek ciepła zgodnie z własnymi potrzebami.

  Ekonomia – urządzenie może pracować w trzech zakresach mocy, dzięki czemu łatwo sterować uzyskaną temperaturą. Wbudowany przełącznik pozwala na wybranie trybu pracy 900W, 1200W oraz 2100W. Efektywność pracy ogrzewacza tarasowego Patio Heather to 6 do 10 mkw, a nominalny czas pracy lampy, to aż 5000 godzin!

  Bezpieczeństwo – największą zaletą elektrycznych promienników ciepła, takich jak przedstawiony tu model, jest brak emisji dwutlenku węgla CO2. Dwutlenek węgla jest cechą charakterystyczną klasycznych ogrzewaczy gazowych, wymagających regularnej wymiany butli z gazem. Wybierając promiennik elektryczny, zyskuje na tym ekonomia jego pracy i znacznie łatwiejsze użytkowanie – urządzenie potrzebuje do pracy tylko zasilania 230V.

  Promiennik podczerwieni Lucciola 797


  Kolejnym z polecanych ogrzewaczy tarasowych, jest niewielki promiennik ciepła firmy Lucciola. Model oznaczony numerem 797 został wyposażony w ruchomą podstawę, dzięki czemu można dowolnie regulować kąt pochylenia. Konstrukcja ogrzewacza jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego może pracować nawet w czasie deszczu. Czyni go to znakomitym wyborem na taras, altany ogrodowej lub lokali gastronomicznych ze stolikami na zewnątrz.

  Wygląd – obudowa ze stali malowana na kolor czarny, sprawia bardzo eleganckie wrażenie, a jednocześnie dobrze komponuje się z każdym otoczeniem. Urządzenie posiada szczelną obudowę o klasie szczelności IP65 – gwarantuje to 100% wodoszczelność oraz pyłoszczelność. Dużą zaleta tego modelu jest wspomniana wyżej podstawa z regulacją kąta pochylenia. Fabryczne otwory montażowe, pozwalają na bezpieczne zainstalowanie promiennika do podłogi, ściany, a także konstrukcji parasola lub wiaty. Niewielka waga urządzenia – zaledwie 1 kg, uzyskana dzięki zastosowaniu aluminium, nie zdradza dużej wytrzymałości, jaką może się pochwalić ten model. Wysokość promiennika to 45 cm.

  Parametry pracy – urządzenie jest w stanie pracować około 5000 godzin, bez konieczności wymiany żarówki. Zastosowano w tym modelu bardzo wydajną i trwałą świetlówkę podczerwoną z włóknem wolframowym, dzięki czemu uzyskanie deklarowanej żywotności, jest jak najbardziej realne. Ogrzewacz na taras Lucciola, działa w jednym trybie mocy 1200W. Wydajność jego pracy to 5 do 6 mkw i jak inne ogrzewacze elektryczne, zasilany jest prądem o napięciu 230V.

  Podsumowanie


  Bardzo łatwa dostępność do energii elektrycznej, bezpieczeństwo użytkowania i stosunkowo niskie koszty eksploatacji przemawiają za tym, aby wybrać elektryczne promienniki ciepła, jako najlepszy sposób ogrzewania zewnętrznego. Atutem tych urządzeń jest bardzo duży wybór modeli np. w sklepie http://sarmata.pl/promienniki-podczerwieni, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł szybko znaleźć model, który idealnie będzie spełniać jego oczekiwania. Przewagą takich promienników elektrycznych nad gazowymi, jest brak emisji dwutlenku węgla, powstającego w wyniku spalania gazu i znacznie większa estetyka – do promienników nie są doprowadzone przewody zasilające w gaz.

  Ogrzewanie ogródka dzięki promiennikom podczerwieni  Ogródek to jedno z wyjątkowych miejsc, którymi możemy się cieszyć każdego dnia. Dlaczego więc odmawiać sobie przyjemności korzystania z niego zimą? Czy jedynym powodem jest niska temperatura? Jeśli tak, znamy rozwiązanie tego problemu. Wygodne, łatwo dostępne i oferowane w naprawdę dużym wyborze, który zadowoli najbardziej wymagające osoby. Elektryczne ogrzewanie ogródka, wykorzystujące promienniki ciepła, do tej pory było rzadkością. Od kilku lat, widzimy rosnącą liczbę takich urządzeń, zarówno w ogródkach restauracyjnych, które dzięki nim mogą przedłużyć sezon, jak również ogrodach w domach prywatnych. Z dostępnych na rynku modeli, wybraliśmy dla Was dwa wyjątkowe urządzenia, które poniżej opisujemy.

  Promiennik ciepła PETALO 722


  Pierwsze urządzeniem jest produktem włoskiej firmy, mającej wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i doskonaleniu technologii ogrzewania elektrycznego. Promiennik charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, nowoczesnym designem i wszechstronnym zastosowaniem. Może być wykorzystywany jako źródło ogrzewania w ogrodzie, jak również lokalach gastronomicznych. Sprzyja temu jego minimalistyczny design, ładnie komponujący się z otoczeniem. Obudowa ogrzewacza została wykonana z aluminium i jest wodoszczelna – klasa IP55. Czyni to ten produkt w pełni bezpiecznym w użytkowaniu, również w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Chromowane elementy, niewątpliwie dodają uroku i elegancji całemu wykończeniu, czyniąc z niej propozycję godną rozważenia i doskonałą alternatywę dla ogrzewaczy gazowych.

  Użytkowanie – ogrzewacz podczerwieni może zostać łatwo zamocowany do ściany, na łańcuchach do sufitu oraz na statywie – w tym przypadku można szybko zmieniać położenie promiennika w pomieszczeniu lub na zewnątrz. W montażu do ściany, pomagają fabrycznie nawiercone otwory w uchwycie montażowym. Jedno urządzenie jest w stanie ogrzać obszar o powierzchni do 6 m2. Włącznik umieszczony na obudowie, pozwala na łatwe sterowanie pracą promiennika, włączając i wyłączając go, zależnie od potrzeb.

  Wydajność – ogrzewacze elektryczne PETALO charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami pracy – niskim zużyciem energii elektrycznej i dużą trwałością świetlówki. W tym modelu wynosi ona aż 5000 godzin. Włoska produkcja jest gwarancją doskonałej jakości, precyzyjnego spasowania elementów oraz niepowtarzalnego designu. Pewne uwagi można mieć wyłącznie do tego, że promiennik posiada wyłącznie jeden tryb pracy, a mianowicie 1200W. Ta niewielka niedogodność jest jednak rekompensowana przystępną ceną, jak na produkt tak wysokiej klasy.

  Podsumowanie – wybierając model ogrzewacza ogrodowego PETALO 722, otrzymujemy dobrą jakość wykonania i wydajne rozwiązania technologiczne. Niewątpliwym argumentem, przemawiającym za wyborem tego urządzenia, jest kilka możliwości montażu. W zestawie znajdziemy m.in. łańcuchy do wiszącego montażu pod sufitem lub belką.

  Ogrzewacz ogrodowy Blacklight Silver


  To urządzenie jest droższe od swojego poprzednika, ale w zamian za to otrzymujemy kilka ciekawostek technologicznych. Przede wszystkim ciepło jest wytwarzane bez widzialnych promieni światła. Ma to znaczenie np. wtedy, kiedy chcemy zachować naturalny wygląd ogrodu, bez rozpraszania uwagi dodatkowym oświetleniem. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest fakt, że pozwala na ogrzewanie ściśle wybranych miejsc, bez rozpraszania ciepła na większą przestrzeń, co może powodować większe zużycie prądu. Niskie zużycie energii staje się więc czymś realnym, przy wyborze promiennika Blacklight Silver.

  Użytkowanie – standard IP55 jest powszechny w tej gamie urządzeń, więc i nasz produkt posiada taką wodoszczelną obudowę. Bezpieczeństwo jest ważne, dlatego nie musimy się o nie martwić, chcąc użytkować promienniki podczerwieni z serii Blacklight na otwartych przestrzeniach. Wilgoć, deszcz, opady śniegu – nie stanowi to dla nich żadnego zagrożenia. Decydując się na jeden z promienników z tej serii, będziemy mogli wybrać aż z 4 różnych mocy: 1500W, 1800W, 2400W i 3200W. Tak duży wybór mocy, pozwala idealnie dopasować wydajność pracy i zużycie energii do swoich potrzeb.

  Wygląd – ogrzewacze ogrodowe Blacklight, od zawsze cieszą się dużą popularnością. Między innymi z powodu nowoczesnego wyglądu. Nie inaczej jest w tym przypadku. Elegancja metalowych elementów, z brakiem widocznego światła, pozwala ładnie i estetycznie wkomponować promiennik w każde miejsce na zewnątrz i wewnątrz budynku.

  Podsumowanie


  Ceny promienników w Sklepie http://sarmata.pl/promienniki-podczerwieni rozpoczynają się od 1400 złotych za najniższą moc – 1500W, dochodzące do 1850 zł za promienniki o maksymalnej mocy 3200W. Atrakcyjne wzornictwo, w połączeniu z wysoką jakością wykonania i użytkowania, może skłaniać do wyboru jednego z urządzeń z zaprezentowanej serii.  Czy warto inwestować w promienniki elektryczne, używane do ogrzewania pomieszczeń i do użytku na zewnątrz? Jeśli prowadzą Państwo restaurację z ogródkiem i chcą przedłużyć czas jego otwarcia, to jak najbardziej tak. Również jeśli są Państwo pasjonatami spędzania czasu na świeżym powietrzu, to takie promienniki mogą znacznie zwiększyć komfort wypoczynku. Bezpieczne – bo zasilane energią. Łatwe w montażu – do ściany, na statywie lub zawieszone na łańcuchach. Brak emisji spalin, estetyczny montaż – to kolejne cechy, które mogą Was skłonić do inwestycji w promienniki.


  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama