Na pomysł kojarzenia maturzystów, którzy nie mają z kim iść na studniówkę, wpadł Karol, mieszkaniec Opola. Sam tego problemu doświadczył.

Potrzeba matką wynalazku - mówi Karol, gdy pytam go o to, skąd pomysł na założenie nietypowej strony facebookowej. - Kilka lat temu sam miałem właśnie ten problem i nie wiedziałem, z kim iść na bal. Teraz temat powócił, bo przed podobnym dylematem stanęła moja siostra.

W ten sposób powstała strona „Opolskie - szukam partnera/partnerki na studniówkę”. Działa na zasadzie „spotted”, czyli anonimowych ogłoszeń wysyłanych w prywatnej wiadomości i weryfikowanych przez administratora strony.

- Część mam 25 lat, studiuję na ASP we Wrocławiu oraz skończyłem już jedne studia. Chętnie pójdę na studniówkę z miłą i sympatyczną dziewczyną, artystyczne dusze mile widziane - to jedno z ogłoszeń w portalu.

Ogłoszenia działają także w drugą stronę. Jeśli maturzysta nie ma z kim iść na studniówkę, także może zaprezentować się na facebooku.

- Dopiero się rozkręcamy, ale mam nadzieję, że pomożemy niejednej osobie w zorganizowaniu fajnej zabawy - dodaje opolanin.