O miłości nastolatek woli rozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Nie oznacza to jednak, że nie chce dzielić się swoimi uczuciami z rodzicami. Zrobi to, gdy mama i tata staną na wysokości zadania i będą go traktować poważnie.

Pierwsza miłość liczy się tylko do drugiej - mawiał polski pedagog Czesław Banach. W tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Przeciętny nastolatek szybko się zakochuje. Często jego uczucie równie szybko przemija. Nie oznacza to jednak, że należy je ignorować. Dla młodego człowieka to, co czuje, jest bardzo poważne. Trzeba to uszanować.

- Myślę, że młodzież zakochuje się równie szybko, jak zakochiwali się ich rodzice czy dziadkowie - stwierdza Iwona Jachnik, nauczycielka języka angielskiego i wychowania do życia w rodzinie.

- Problem tkwi jedynie w dzisiejszych relacjach. Kiedyś, aby wyznać miłość, trzeba było spojrzeć sobie w oczy lub napisać pełen emocji list, który podrzucało się swojej wybrance lub wybrankowi, kosztowało to nie lada zachodu.

ZOBACZ TAKŻE: Życzenia na walentynki 2017. Śmieszne i poważne! [WIERSZYKI, OBRAZKI, SMSOWE ŻYCZENIA WALENTYNKOWE]

Jak zauważa nauczycielka, dzisiaj młodzież wysyła sobie serduszka na Facebooku, zamieszcza pełne ekspresji komentarze pod romantycznymi zdjęciami. - Dostęp do internetu całkowicie zmienił postrzeganie miłości. Kiedy wchodzę na profile swoich uczniów, dowiaduję się, że każdy każdego kocha! Jest to dość przerażające, gdyż zatraca się wiarygodność tego słowa, a młodzież kompletnie nie rozumie, o co mi chodzi, kiedy próbuję dowiedzieć się, czy oni tak naprawdę się kochają - tłumaczy Iwona Jachnik.

SPRAWDŹ TAKŻE:

To tylko część artykułu.

Więcej przeczytasz w naszym serwisie plus: Jak okiełznać zakochanego nastolatka w szkole i w domu?