Tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu, reszta zdecydowanie chciałaby coś w nim zmienić. Co nam się najbardziej nie podoba?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Tymbark, niewiele Polek jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Jedynie co piąta z nas uważa, że wygląda dobrze. Zdaniem kobiet, panowie głównie zwracają uwagę na platynowe blondynki Największe problemy kobiety mają z zaakceptowaniem swojej sylwetki (wzrost lub proporcje ciała oraz posiadanie zbędnych kilogramów).
Co jeszcze przeszkadza paniom?

Włosy
Większość Polek chciałaby diametralnie zmienić swój wygląd – proste włosy na kręcone (35%), kręcone na proste (37%). Tylko około 1/3 posiadaczek włosów prostych, falowanych i kręconych jest zadowolonych z ich typu. Kobiety najczęściej wybierają włosy kręcone (33%), ale uważają, że mężczyznom najbardziej odpowiadają falowane. A jakie włosy posiadają Polki? Na polskich ulicach najczęściej spotykamy kobiety o prostych włosach (aż 62%) lub falowanych (27%).

Choć panuje powszechne przekonanie, że większość Polek ma jasne włosy. Okazuje się, że najwięcej Polek ma włosy koloru brązowego (44%) lub ciemnego blondu (32%). Najbardziej niepospolitym kolorem jest za to rudy – rudowłose stanowią zaledwie 2% ogółu.

Cera

Z badań wynika, że większość z nas ma jasną cerę. Większość kobiet nie jest z niej zadowolona i wolałaby mieć ciemniejszy odcień skóry, najlepiej śniady, co deklaruje 36%.

redakcja@stronakobiet.pl

Zobacz też: