Co powinna mieścić nasza kosmetyczka na wakacje? Co robić, żeby nasz makijaż wytrzymał długo, nawet w ciepłe dni? Radzi Romana Jóźwik, wizażystka

Letni makijaż może lecz nie musi różnić się od naszego ulubionego makijażu.

Aby świetnie czuć się i wyglądać latem podczas urlopu nad morzem, jeziorem czy podczas grilla u znajomych warto przygotować letnią kosmetyczkę.

Jeżeli nie używamy kosmetyków wodoodpornych, powinnyśmy rozejrzeć się za właśnie takim tuszem do rzęs. Wodoodporny będzie trwalszy, nie rozmaże się podczas planowanej lub zupełnie spontanicznej kąpieli i może być w szalonym letnim kolorze.

W promieniach słońca bardzo dobrze wyglądają kolory: granatowy, zielony, brązowy lub szary. Wodoodporny liner w soczystym kolorze dopełni letni makijaż oka. Jeśli chcemy nałożyć cienie, warto użyć pod nie bazy.

Na twarz nakładamy krem z wysokim filtrem, podkład z filtrem lub, gdy planujemy opalanie, tonujący krem z wysokim filtrem. Jeżeli makijaż ma być jeszcze trwalszy, można przypudrować twarz sypkim pudrem mineralnym.

Żeby makijaż był wodoodporny, można utrwalić go również fixerem w sprayu. W czasie letnich upałów usta są szczególnie narażone na wysuszenie czy poparzenie słoneczne. Warto więc używać specjalnych preparatów do ust z filtrem, a także często je nawilżać.

Na wieczór można nałożyć błyszczyk lub nawilżającą pomadkę. Neonowe, radosne kolory podkreślające opaleniznę są mile widziane. Na policzki możemy nałożyć rozświetlacz, róż w kremie lub brązer.

W letniej kosmetyczce warto mieć także łagodzącą maseczkę nawilżającą i dwufazowy płyn do demakijażu oczu.