Z kosmetologiem Julitą Stępień z Gabinetu Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach rozmawiamy o organicznej infuzji tlenowej, czyli nowoczesnym sposobie na piękną, dotlenioną i promienną skórę.

Czym jest infuzja tlenowa i na czym polega?

To nowa, nieinwazyjna metoda dotleniania, odmładzania i rozświetlania skóry. W gabinecie Lumiere stosujemy najnowszą technologię opartą na tlenie hiperbarycznym, czyli takim, którego stężenie utrzymuje się na poziomie 93-98 procent. Sam zabieg polega na wykorzystaniu tlenu do wprowadzania w skórę skoncentrowanych składników aktywnych.

Infuzja tlenowa przynosi natychmiastowy efekt - jak to się dzieje?

Do skóry wtłaczamy tlen, dzięki czemu pobudzony zostaje metabolizm komórek, a nowo powstałe mają wyższy poziom energetyczny. Dzięki uzupełnieniu deficytu tlenowego następuje silne odżywienie komórek, a co za tym idzie także skóry.

Co wyróżnia infuzję organiczną na tle innych rozwiązań zabiegowych?

Podczas zabiegu aplikujemy serum organiczne EmerginC Complexion Perfection. To produkt z maksymalną ilością składników naturalnych, posiada czyste, aktywne substancje roślinne. Pozbawiony jest parabenów, syntetycznych aromatów i barwników. Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Posiada za to przeciwzmarszczkowy retinol, kwas alfa-liponowy, który ma bardzo dużą zawartość antyoksydantów, a także regenerujący ekstrakt z rokitnika syberyjskiego - źródło witamin A, C, E, minerałów, tłuszczów i bioflawonoidów. Stosowany przez nas preparat to idealne rozwiązanie dla wegan i wegetarian oraz wszystkich, którzy cenią sobie styl eko.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg infuzji tlenowej?

Właściwie dla każdego. Doskonale sprawdzi się przy każdym typie skóry, nawet wrażliwej i naczyniowej. Jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Efekty widać szczególnie u osób z szarą, ziemistą, niedotlenioną cerą, bo zabieg natychmiast daje "zastrzyk" energii. Z tego też względu to bardzo dobre rozwiązanie dla palaczy. Infuzja często jest też wybierana jako zabieg bankietowy, czyli przed wielkim wyjściem.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Skóra jest nawilżona i odżywiona na poziomie komórkowym. Staje się świeża, promienna i dotleniona, poprawia się jej koloryt. Ponieważ tlen działa bakteriobójczo, zabieg łagodzi też drobne stany zapalne. Zmarszczki są mniej widoczne oraz poprawia się jędrność skóry. Przy działaniu na czerwień wargową – usta stają się uwypuklone i wypełnione. Przy działaniu na górne powieki – obserwujemy uniesienie powiek.

Ile zabiegów należy wykonać?

Kuracja obejmuje 4-6 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Infuzję warto wykonywać także jako zabieg bankietowy -
jednorazowy, kiedy ważny jest zdrowy, świeży wygląd skóry.

Czy są przeciwwskazania do zabiegu?

Jest ich niewiele. To alergia na składniki aktywne zawarte w serum, choroby zakaźne skóry, ropne stany zapalne, aktywny trądzik pospolity i różowaty.

Infuzję tlenową można wykonać w Lumiere w cenach 250 złotych - twarz i szyja oraz 300 złotych - twarz, szyja, dekolt. Kontakt pod numerem: 500 230 124. Więcej informacji na stronie: www.gabinetlumiere.pl.