Cellulit czyli "skórka pomarańczy" to utrapienie ponad 80 proc. kobiet. Czynniki, które sprzyjają jego powstawaniu to nadwaga, nadmiar wody w organizmie, brak aktywności fizycznej oraz noszenie obcisłych ubrań. Często jest on także dziedziczny, a walkę z nim utrudnia źle dobrana dieta – w końcu liczy się jakość, a nie ilość tego, co jemy. Jak walczyć z cellulitm? Jak sie pozbyć cellulitu?

Nie oszukujmy się, żadna z nas go nie lubi i wszystkie próbujemy z nim walczyć na wszelkie sposoby. Oprócz właściwej pielęgnacji równie ważny jest sport połączony ze zdrową dietą. Jeśli nie zaczniesz się ruszać i dbać o to, co jesz to wydawanie pieniędzy na zabiegi, magiczne kremy i tabletki na nadmiar wody w organizmie zupełnie nic nie dadzą.

Jak się pozbyć cellulitu?

Oto sposoby, dzięki którym tanio i łatwo pozbędziesz się cellulitu raz na zawsze:
Wypijaj przynajmniej 2 litry wody dziennie. Zbyt mała ilość przyjmowanych płynów wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie. Ta niegazowana z plasterkiem cytryny może okazać się najlepszym lekarstwem na cellulit wodny, z którym nie potrafiłaś sobie poradzić tyle czasu.

Zrezygnuj z używek. Papierosy wprowadzają do organizmu wiele toksycznych substancji, które odkładają się w komórkach tłuszczowych. Zrezygnuj także z mocnej kawy oraz nadużywania alkoholu.

Jedz algi. Chlorella i spirulina są dostępne w wielu drogeriach i supermarketach w naprawdę przystępnej cenie. Przyspieszają one rozkład tkanki tłuszczowej oraz wydalanie toksyn z naszego organizmu. Dodatkowo ujędrniają i nawilżają skórę.

Korzystaj z cukru! Oczywiście nie chodzi o jego nadmierne spożywanie, tylko używanie go do produkcji domowego pillingu, który wyjdzie nas o wiele taniej, niż ten kupiony w drogerii. Połącz gruboziarnisty cukier z oliwką dla dzieci i ulubionym olejkiem eterycznym. Tak przyrządzonym kosmetykiem masuj dwa razy w tygodniu swoją „skórkę pomarańczy”.

Pij zieloną herbatę. Zalewaj ją wodą o temperaturze około 80 stopni, gdyż wrzątek niszczy jej właściwości oraz smak. Dzięki zawartej w niej teobrominie twój metabolizm przyspiesza, reguluje się poziom glukozy a tłuszcz znika. Pij trzy filiżanki dziennie, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Spożywaj ryby. Spędzając urlop nad morzem przy okazji możesz podczas obiadu powalczyć z cellulitem. Kwasy omega-3 przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz regulują krążenie. Najzdrowsze są dzikie ryby morskie, które ze względu na dużą zawartość cynku zmniejszają ryzyko powstawania „pomarańczowej skórki”. Unikaj jednak pangi, suma i tilapii, które są hodowane w złych warunkach i zawierają niezdrowe kwasy.

Bierz prysznic zamiast siedzieć w wannie. Najlepsze efekty daje naprzemienne polewanie ciepłą i zimną wodą, które na zmianę rozkurczają i obkurczają naczynia krwionośne, które staną się bardziej elastyczne, a skóra jędrna i pozbawiona niedoskonałości. Zabieg ten stosuj po uprzednim wykonaniu pillingu z punktu 4.

Jedz brokuły. Zawarty w nich kwas liponowy zapobiega twardnieniu kolagenu w skórze, który jest winowajcą cellulitu. Zawarta w brokułach witamina C pomaga odbudować strukturę skóry i redukować „pomarańczową skórkę”.

Jajka dobre na wszystko. Najlepiej jedz je ugotowane na miękko lub lekko ścięte. Zawarta w nich lecytyna pomaga odbudować strukturę ścianek komórek skóry.

Ruszaj się! Zamiast jechać windą – wejdź po schodach, zamiast jechać autobusem pod samą pracę – wyjdź dwa przystanki wcześniej i przejdź się, zamiast spuszczać psa ze smyczy i siedzieć na ławce – spaceruj z nim.

Te proste decyzje, które podejmujemy każdego dnia, mogą okazać się najbardziej zbawienne. W końcu ruch to zdrowie.

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

BMW=Będziesz Miał Wypadek. Czy to sprawiedliwy osąd? ZOBACZ

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Mistrzowie Handlu woj. śląskiego - finał plebiscytu Dziennika Zachodniego
Wielka Gala Mistrzów Handlu ZOBACZ ZDJĘCIA