W samo południe, muzyka grana przez trębaczy na Dworze Artusa, obwieściła rozpoczęcie 757. Jarmarku św. Dominika.

- Dzisiaj po raz pierwszy otwieramy Jarmark św. Dominika przed Dworem Artusa. Nasze miasto oddajemy w ręce kupców handlujących ale także waszych - turystów i gości odwiedzających stoiska i uczestników koncertów i licznych wydarzeniach towarzyszących - mówiła podczas otwarcia Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska.

Zobacz galerię

Oprócz trębaczy, gdańszczan i gości z całego świata witały barwne postacie m.in. Hermes - patron kupców i karmazynowy kogut - symbol jarmarku.

- Chciałbym zapewnić, że wszystko tutaj zostało przygotowane z niezwykłą starannością i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia Jarmarku św. Dominika - zapewniał Andrzej Kasprzak, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Jarmark Dominikański 2017. Otwarcie jarmarku 29.07.2017 Karolina Misztal

Turystów i mieszkańców Trójmiasta przywitał również Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta.

- Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy, aby w te dni Jarmarku, każdy znalazł tu coś interesującego. Myślę, że repertuar jest tak ciekawy, że każdy coś tutaj znajdzie. Udanych zakupów przede wszystkim - mówił podczas otwarcia.

Rozpoczęcie Jarmarku Dominikańskiego 2017 to również wieczorne koncerty na Ołowiance. O godzinie 20:00 wystąpi zespół Sound'n'Grace, a o 21:30 Ania Dąbrowska.