Strój kąpielowy to element garderoby, który ma każda z nas. Przydaje się nie tylko na wczasach, ale również na basenie, działce, czy podczas weekendowych wypadów.

W naszej strefie klimatycznej słońca jest na tyle mało, że staramy się nacieszyć każdym jego promieniem. Nasłonecznianie dobrze wpływa na nasz nastrój, a lekka opalenizna dodaje urody. Jeżeli na dodatek zależy nam na tym, by dobrze zaprezentować się w bikini, należy dobrze zastanowić się nad wyborem koloru i fasonu.

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne tego sezonu

Odpowiednio dobrany krój poprawi optycznie naszą sylwetkę, podkreślając atuty i zasłaniając to, co wolałybyśmy ukryć. Ten sam efekt możemy uzyskać, wybierając właściwie dopasowany kolor i wzór materiału.

Zakupy na ostatnią chwilę

Choć zakup kostiumu kąpielowego powinien być przemyślany, prawie połowa Polek czeka z tym do ostatniej chwili, i do sklepu idzie zazwyczaj przez samym wyjazdem. Ponad jedna trzecia Pań decyduje się na zakup nowego bikini dopiero w momencie, gdy stary jest już zużyty.

Kogo pytamy o zdanie?

O wyrażenie opinii najczęściej prosimy partnera. Aż 40 procent kobiet liczy się najbardziej ze zdaniem chłopaka, narzeczonego czy męża. W województwach lubelskim, podkarpackim i podlaskim z męskiej podpowiedzi korzysta nawet 45 procent respondentek – jak wynika z ankiety przeprowadzonej dla miesięcznika "Avanti".

Depilacja okolic intymnych – czy jest bezpieczna?

Przyjaciółka jest również ważna. Z jej rady przy zakupie korzystają najczęściej mieszkanki województw: lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego (36 procent), a najrzadziej panie z kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (13%).

Jak dobrać strój do figury?

- Każda z nas chce w kostiumie prezentować się zjawiskowo, dlatego warto czasem zrezygnować z dawnych przyzwyczajeń i zamiast czarnego kostiumu wybrać coś nietypowego. Umiejętnie dobierajmy też wzory i fasony – radzi Klara Mayzel-Racławska. – Drobne kwiatowe aplikacje pięknie będą prezentować się na pełniejszych kształtach. Natomiast falbanki w górnej części kostiumu kąpielowego to nie tylko modny detal, ale też świetne rozwiązanie dla kobiet z małym biustem.


Lato 2017

Inspiracje zazwyczaj czerpiemy z kolorowych czasopism i internetu. W tym roku najmodniejsze są wyraziste, energetyczne kolory i zwierzęce motywy, ale również kwiatowe wzory, kobiece falbanki i dodatkowe ramiączka.

mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.

Zobacz także:

Trendy w modzie plażowej