Jakiś czas temu Ikea ogłosiła, że zmienia swoją słynną niebieską torbę FRAKTA ze sprzedaży. Niebieska torba towarzyszyła klientom od 1996 roku. Nowa Frakta będzie bardziej elegancka. Tymczasem internet błyskawicznie zareagował na niebieską torbę Balenciagi, która do złudzenia przypomina torbę z Ikei.

Torba Balenciagi ma identyczny kształt jak niebieska Frakta firmy IKEA. Szerokie boki, długie wygodne uszy, niemal identyczny kolor.

Jak zapewnia IKEA, torby Frakta można wykorzystać do 1000 wyjść. Teraz szwedzcy projektanci poszli o krok dalej i stworzyli własną kampanię reklamową, która podkreśla zależności miedzy produktami. Projektanci z Ikei zatrudnili fotografa modowego, który sfotografował Fraktkę tak, by wyglądała identycznie, jak zdjęcia promocyjne Balenciagi.

Pod zdjęciem umieszczono kilka punktów, które w żartobliwy sposób podpowiadają jak odróżnić torbę Ikea od zakupowej torby Balenciagi.

Najważniejszą jednak różnicą jest cena. Za torbę Balenciagi trzeba zapłacić 2145 dolarów czyli ponad 8500 złotych, a za torbę Ikei 99 centów czyli 1,99 zł.
Zobacz galerię

TORBA IKEA Główne informacje

 1. Długość: 55 cm
 2. Głębokość: 37 cm
 3. Wysokość: 35 cm
 4. Maksymalne obciążenie: 25 kg
 5. Pojemność: 71 l

Główne cechy produktu

 1. - Łatwo utrzymać w czystości - wystarczy zmyć na mokro i wysuszyć.
 2. - Zajmuje mało miejsca, gdyż można ją złożyć na płasko.
 3. - Nadaje się również do sortowania odpadów.

Projekt:
K Hagberg/M Hagberg

Rozmiar i waga opakowania

 1. Opakowanie:: 1
 2. Szerokość: 23 cm
 3. Wysokość: 1 cm
 4. Długość: 35 cm
 5. Waga: 0.12 kg

Ludzie i środowisko
W zależności od lokalnych uwarunkowań, produkt po zużyciu może być przeznaczony do recyklingu lub odzysku energetycznego.

Instrukcja obsługi
Myj letnią wodą.

Opis produktu
Części główne: 100% polipropylen, Tworzywo polipropylenowe
Rączka: 100% polipropylen

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM