Modelka Anja Rubik zadebiutuje wkrótce na ekranie. Supermodelka otrzymała jedną z głównych ról w ekranizacji powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".

W książce "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator główna bohaterka to reporterka Alicja Tabor, która wraca w rodzinne strony - do Wałbrzycha. Postanawia zamieszkać w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Pojawia się też prorok, Jan Kołek.

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, w filmie Borysa Lankosza główne role mają zagrać Magdalena Cielecka oraz Anja Rubik, Aleksandra Konieczna, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik i Jerzy Trela. Zdjęcia ruszają jesienią. Dystrybutorem będzie Kino Świat.

- Z Borysem nazywamy ten film połączeniem mrocznego i tajemniczego kina Davida Lyncha ze światem społecznej obserwacji wyjętym wprost z filmów Kena Loacha - powiedział podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty producent Leszek Bodzak z firmy Aurum Film, która zaangażowała się w realizację.

- To z jednej strony mystery thriller, a jednocześnie współczesna baśń, w której zwyczajne prawa logiki nie działają, chociaż rzeczywistość jest realna. To specyficzny projekt łączący tematy genezy przemocy, dziedziczenia zła, pamięci, biedy czy dojrzewania do macierzyństwa. Jednak to przede wszystkim opowieść o walce dobra ze złem w symbolice wyniesionej z prozy Joanny Bator.

Anja Rubik pojawiła się na "czarnym proteście" przed ambasadą RP w Paryżu

Źródło: TVN 24