W Nysie ruszył w piątek trzydniowy ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, na który ma się w sumie pojawić ok. 1,2 tysiąca uczestników z całego kraju. Z tej okazji w sobotę rodzice z dziećmi z dowolnej stacji kolejowej na terenie Opolszczyzny pojadą pociągiem do Nysy za złotówkę.

Trzydniowy zjazd organizuje gmina Nysa i Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Uczestnicy przyjeżdżają do Nysy już w piątek, ale oficjalne otwarcie z udziałem minister polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej jest zaplanowane na sobotę o godz. 10 w Nyskim Domu Kultury.

Uczestnicy zjazdu będą uczestniczyć w kilkudziesięciu spotkaniach warsztatowych na temat problemów rodziny i wychowania dzieci.

Dla wszystkich otwarty jest sobotni kiermasz w Bastionie św. Jadwigi, zabawy dla dzieci na ul. Krzywoustego i całodniowe miasteczko policyjne i wojskowe na stadionie miejskim przy ul. Krasińskiego. Można będzie m.in. zobaczyć czołg.

Od godz. 18 na stadionie miejskim wystąpią - Jarząbki z Podhala, Joszko Broda, Trzecia Godzina Dnia i Szymon Chodyniecki.

Koleje Regionalne z okazji zjazdu przygotowały w sobotę i niedzielę specjalny bilet promocyjny z dowolnej stacji na Opolszczyźnie do Nysy. Podróżujący rodzice oraz dzieci w wieku 4 - 16 lat płacą za przejazd tylko 1 zł od osoby. Dzieci młodsze niż 4 lata podróżują za darmo, starsze mogą korzystać z innych zniżek.

Opolskie info 16.06.2017