Dla mam, które są non stop z dzieckiem, gdzie wkrada się rozgoryczenie, jest to super odskocznia – mówi Patrycja Wasiluk, inicjatorka akcji.

Patrycja Wasiluk podpatrzyła podobną akcję w Australii. Tak się jej spodobała, że postanowiła przenieść ją do Białegostoku. – W przeszłości zajmowałam się tańcem, więc postanowiłam wykorzystać to teraz. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem – przyznaje.

Namówiła kilka kobiet, by co tydzień spotykać się i ćwiczyć. To okazja do lekkiego treningu. A co najważniejsze nie trzeba wynajmować niani.

Ale to nie koniec. Bo Patrycja Wasiluk namówiła mamy, by na Rynku Kościuszki pokazały, czego się nauczyły. Przy okazji nakręciły film i wrzuciły do sieci.

– Jestem zaskoczona, że filmik cieszy się takim zainteresowaniem – mówi Patrycja.

Czytaj też: Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych. Taniec to ich żywioł

W planach jest już następny występ. – Część mam była na początku skrępowana. Po pierwszym pokazie, zgłaszają się do mnie kolejne, które już czekają na następny występ – przyznaje inicjatorka.

Akcja budzi coraz większe zainteresowanie, nie tylko w Białymstoku. Do Patrycji piszą ludzie z całego kraju z prośbą o zorganizowanie podobnej imprezy.

W środy odbywają się regularne treningi, w trakcie których, mamy nie tylko uczą się choreografii, ale również wymieniają się doświadczeniami. Zajęcia odbywają się w w godzinach od 10.30 do 12.00 w Studiu Tańca TOP10 przy ulicy Dziecinnej 9.

Mistrzostwa Europy w Tańcu Brzucha: Belly Dance European Cup 2017