Żanett Gromadzky i Dżoana Maloney to siostry, pochodzące z Kraśnika, które są bohaterkami najnowszej edycji show telewizji TVN, "Żony Hollywood".

Żanett Gromadzky do Stanów Zjednoczonych, z Kraśnika, wyjechała 20 lat temu. Swój "american dream" chciała spełnić w Nowym Jorku, gdzie mieszkali jej znajomi. To właśnie tam rozpoczęła studia w Rutgers University. Na początku swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych miała jednak inne plany - jej marzeniem była praca w FBI.

- Jednak po wnikliwej analizie i dzięki znajomościom z pracownikami tej instytucji, którzy rekrutowali studentów w jej szkole, dostrzegła, że rzeczywistość nie jest tak kolorowa, a nawet śmiertelnie niebezpieczna - czytamy na stronie internetowej programu "Żony Hollywood". Żanett wkrótce potem rozpoczęła pracę w kancelarii - jako radca prawny - a także w Sądzie Najwyższym w New Jersey, gdzie zajmowała się sprawami kryminalnymi.

Kilka lat później, w 2004 roku, do Żanett dołączyła jej siostra, Dżoana. Początkowo miały to być tylko odwiedziny, ale Dżoana zakochała się w Nowym Jorku i postanowiła przenieść się tam na stałe. Szybko ukończyła studia na Uniwersytecie w Łodzi (studiowała stosunki międzynarodowe) i wyjechała. Już w Nowym Jorku zaczęła studiować aktorstwo, próbowała też swoich sił jako modelka.

- Ambicja jednak pchała ją w kierunku innych wyzwań. Rozpoczęła więc pracę w dziale marketingu oraz sprzedaży firmy Star Boxing, współpracującej ze światowej sławy bokserami, jak Oscar de la Hoya, Tarver czy Hopkins. Przeprowadzała także wywiady i pisała artykuły na temat znanych bokserów do „Nowego Dziennika” - polskiej gazety ukazującej się w Nowym Jorku - czytamy. Później Żanett pracowała w branży nieruchomości - wynajmowała luksusowe apartamenty.

Po latach życia w Nowym Jorku (Żanett spędziła tu lat 15, Dżoana osiem), obie siostry przeprowadziły się na drugi kraniec Stanów Zjednoczonych, do Kalifornii. Dzisiaj Żanett oprócz pracy jako radca prawny, zajmuje się też modelingiem.

- Pracuje dla lokalnych projektantów mody, zarówno jako modelka, jak i przy organizacji ich pokazów. Jest też w komitecie corocznych Wyborów Miss Middle East Beauty Peagant oraz wspólnie z siostrą organizuje charytatywne przyjęcia - informuje strona programu. Dżoana wciąż działa także na rynku nieruchomości. Obecnie, podobnie jak siostra, pracuje też jako modelka.

Na ekranie siostry pochodzące z Kraśnika będziecie mogli obejrzeć już w poniedziałek. Premierowy odcinek trzeciej serii "Żon Hollywood" rozpocznie się o godz. 22.30.