To był hit szkolnych korytarzy i podwórek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Ten, kto miał zabawkę nie rozstawał się z nią na krok. Zwierzątko trzeba było przecież nakarmić, pobawić się z nim, położyć spać... Japońska firma Bandai na 20-lecie wskrzesza jajka Tamagotchi. Gdzie będzie można je kupić?

Jajka Tamagotchi poznał chyba każdy, kto w latach 90. był w wieku szkolnym. Produkt japońskiej firmy był hitem, który absorbował uwagę dzieci i młodzieży - nie raz rozpraszając na lekcjach (za zabawę Tamagotchi pewnie nie jeden z Was dostał uwagę, albo wylądował przy tablicy).

Jajko Tamagotchi powraca

Teraz - w 20 rocznicę powstania Tamagotchi japońska firma wskrzesza kultową zabawkę. Jajko będzie nieco mniejsze, ale - tu ukłon w stronę klasyki - zwierzątko będzie wyświetlane w stary sposób. Duże piksele, czarny kolor.

Jajko Tamagotchi - gdzie kupić?

Zabawka na razie pojawi się tylko na rynku japońskim, ale można się spodziewać, że trafi również do sprzedaży w innych częściach świata. Pytanie tylko, czy bardziej docenią ją dzisiejsi 30-latkowie, czy dzieci, które oprócz smartfonów i tabletów z kolorowymi aplikacjami mają jeszcze do dyspozycji Fifę 17 na PlayStation 4...