Pogodna, sympatyczna i świetnie ubrana budzi sympatię i podziw gdziekolwiek się pojawi. Swobodnie porusza się nie tylko na salonach, ale i na ulicy, a pewnością siebie księżna Kate góruje od początku nad tragicznie zmarłą Dianą.

Bardzo szybko żona księcia Williama nabrała dworskich manier i zarazem przypadła do gustu zwykłym Brytyjczykom oraz ludziom na świecie. Elegancka, opanowana i niezwykle miła w obyciu przypomina Wyspiarzom księżnę Dianę.

Żeby zrozumieć, kim jest i co robi kobieta poprzez ocenę garderoby, którą nosi, to strój, w jakim księżna Kate wysiadła w 2014 na lotnisku w nowozelandzkim Wellington, można uznać za symboliczny wyraz jej intencji. Pojawiła się na schodach samolotu bez śladu trudów 27-godzinnej podróży. Nienaganne skrzyżowanie stewardesy linii Virgin Atlantic i Mary Poppins. Czerwony zapinany pod szyję dwurzędowy płaszczyk, czarne szpilki i dziecko na ręku. Taki strój mówił o wytworności i klasie, ale też pragmatycznym podejściu właścicielki. W czasie wizyty księżnej Cambridge udało się zachować równowagę. Bez wysiłku radziła sobie z wymaganiami stawianymi parze książęcej w trakcie pierwszej tak długiej podróży, a rolą matki. Było to jej pierwsze tego typu doświadczenie.

Wizyta w Nowej Zelandii oraz Australii trwała trzy tygodnie. Dzięki niej księżna ugruntowała swoją pozycję jako starszy rangą członek rodziny królewskiej. Potrafiła wywrzeć wrażenie swoim zmysłem estetycznym, gdy chodzi o wyczucie mody, ale ujęła też tłumy jako oddana matka. A wszystko to w ciągłym ruchu między oficjalnymi kolacjami, udziałem w wydarzeniach sportowych i zabawach dla dzieci.

W jednym z pierwszych dni wizyty pojawiła się na spotkaniu w czarnej sukni od Jenny Packham ozdobionej broszą w kształcie błyszczącego srebrnego liścia paproci - narodowego symbolu Nowej Zelandii. Następnego dnia wystąpiła w tanim blezerze od Zary, górze w paski i dżinsach. Po zaciętej walce [jej załoga] wygrała z [załogą] księcia w regatach jachtowych. Wcześniej udało się jej wciągnąć go do zabawy z miejscowymi dzieciakami.

Ograniczony dostęp do treści - pozostało jeszcze 76%

Załóż konto i czytaj!

0 zł za testowy dostęp na 90 dni

Po wykupieniu otrzymasz pełen dostęp do wszystkich płatnych treści serwisów regionalnych Polska Press Grupy.

Uzyskaj bezpłatny dostęp

Masz dostęp? Zaloguj się

Po wykupieniu dostępu do przeczytasz również: