Produkowany przez państwową telewizję serial, który opowiada m.in. o problemach związanych z przemocą domową, atakach z użyciem kwasu czy zmuszaniem kobiet do przerywania ciąży ma niezwykłą oglądalność.

Publiczna telewizja indyjska ogłosiła właśnie wyniki oglądalności, z których wynika, że serial "Kobieta może osiągnąć wszystko" w ciągu dwóch sezonów obejrzało ponad 400 milionów ludzi - informuje brytyjski "The Guardian".

Serial jest częściowo dofinansowany przez rząd Wielkiej Brytanii i produkowany przez organizacje pozarządowe. Jego przesłaniem jest promocja zdrowia seksualnego i planowania rodziny.

Widzowie mogą na bieżąco komentować wydarzenia rozgrywające się w serialu i dzwonić do jego producentów. Z tej okazji skorzystało już 1,4 milionów Hindusów. Najwięcej komentarzy dotyczy postaci głównej bohaterki pani Mathur, która porzuciła świetną posadę lekarki w Bombaju, aby prowadzić przychodnię zdrowia w swojej niewielkiej, rodzinnej miejscowości Pratappur.

W jednym z najbardziej komentowanych odcinków, Mathur po powrocie z Bombaju, dowiaduje się, że jej siostra została zmuszona do przerwania ciąży w jej późnym stadium i z tego powodu zmarła.

W innym odcinku, druga siostra Mathur zostaje oblana kwasem przez jej narzeczonego za to, że wzięła udział w meczu piłki nożnej wspólnie z mężczyznami.

Producenci filmu, przed rozpoczęciem kręcenia zdjęć, spędzili ponad rok wśród zwykłych mieszkańców Indii, dowiadując się, jakie tematy interesują ich najbardziej.

ruptly/x-news