Przypomnijmy, że zdjęcia do serialu kręcone były m.in. w Rybniku. Na ekranie zobaczymy np. centrum miasta i familoki w Chwałowicach.

– Jesteśmy usatysfakcjonowani. W filmie lepiej żeby nie było żadnych zaskoczeń, bo jak coś zaskakuje, to wiąże się z dużym opóźnieniem i problemami w realizacji, więc staramy się być o trzy kroki do przodu – mówił nam Xawery Żuławski, reżyser serialu, znany z tego, że nie bierze udziału w produkcjach, których „nie czuje”.

Dodał, że serial „Diagnoza” będzie wyjątkowy także ze względu na wszechobecne drony.
Zobacz galerię
– Jeżeli aktorzy wychodzą w teren, to używamy dronów. Ale to nie znaczy, że używamy ich tak, jak się powszechnie uważa, czyli że zdjęcia robione są włącznie z góry. Drony mogą latać równolegle – mówi Xawery Żuławski.

CZYTAJCIE TEŻ:
W Rybniku kręcą serial TVN pt. „Diagnoza”. Kampus zmienił się w szpital
STATYŚCI "DIAGNOZY" MÓWIĄ O AKTORACH[/b]
Aktorzy serialu Diagnoza powrócą do Rybnika

Maja Ostaszewska, która zagra w „Diagnozie” Annę N., spacerowała przed kamerami m.in. po parku tematycznym nad Nacyną, Maciej Zakościelny jeździł na rowerze po deptaku albo nowym skwerze z kolorowymi tulipanami obok mostu na Raciborskiej, zaś Adam Woronowicz przejeżdżał samochodem nad Zalewem Rybnickim. Na widzach mają też zrobić wrażenie nocne zdjęcia na Kampusie, a przede wszystkim piękna scena, gdy Maja Ostaszewska i Maciej Zakościelny (w filmie pacjentka i lekarz) siedzą na miejskiej ławce przed fantastycznie oświetlonym kompleksem uniwersyteckim.

CZYTAJCIE TEŻ:
MAJA OSTASZEWSKA I MAGDALENA POPŁAWSKA ZACHWYCONE RYBNIKIEM
CO ROBIĄ MACIEJ ZAKOŚCIELNY I MAJA OSTASZEWSKA NA PLANIE FILMU W RYBNIKU
Diagnoza: Aktorzy serialu zachwyceni kampusem i Rybnikiem

Aktorzy podzielili podczas warszawskiej promocji filmu dzieli się pierwszymi wrażeniami i opowiedzieli o swoich bohaterach.

- Gram cudowną postać ciepłej, energetycznej z poczuciem humoru siostry oddziałowej - powiedziała Sonia Bohosiewicz.

Zobacz galerię

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.