Kim jest Radosław Mróz? A kim jest Justyna Śliwowska. Takie pytania zadają sobie od wczoraj internauci, którzy nie oglądają programów informacyjnych w TVN i TVP Info. Tymczasem obydwoje są pochodzącymi z Białegostoku dziennikarzami.

Kibice żyli od soboty meczami Polska Dania i Polska Armenia, tymczasem portale plotkarskie, zanim dostrzegły potencjał we wspólnej radości z gola strzelonego przez Roberta Lewandowskiego, odnalazły zdjęcia czarującej pary młodych dziennikarzy telewizyjnych spędzających wspólny urlop na greckiej wyspie Korfu.

Czytaj też: Mecz Polska - Armenia 2:1. Zobacz bramki. YouTube (zdjęcia, wideo)

Pochodząca z Białegostoku para trafiła na czołówki portali plotkarskich. Justyna Śliwowska i Radosław Mróz są razem już od wielu lat. Wyglądają na osoby bardzo szczęśliwe, i zdaje się, że tak zwane portale plotkarskie, nieco na siłę szukają sensacji pokazując swoim odbiorcom romans pary jako przenikanie się telewizji TVN z publiczną TVP.

Kim jest Radosław Mróz?

Radosław Mróz został nowym prezenterem TVN24 dwa lata temu. Dnia 2 czerwca 2014 roku zadebiutował w popołudniowym wydaniu „Teleserwisu”. Radosław Mróz był drugim obok Juliusza Kaszyńskiego gospodarzem programu. W przeszłości „Teleserwis” prowadzili również Małgorzata Kozieł, Maciej Dolega oraz Aleksandra Majcherek.

Wkrótce na Facebooku pojawił się fanpage o wiele mówiącej nazwie: Czarujący prezenter z TVN 24.

Radosław Mróz z mediami związany jest od ponad 10 lat. Od 2011 roku pracował w radiowej Trójce, gdzie przygotowywał i prezentował serwisy informacyjne. Prowadził również "Flesz muzyczny" w Onet.tv. Prywatnie interesuje się socjologią, psychologią i innymi naukami społecznymi.

Kim jest Justyna Śliwowska?

Justyna Śliwowska ukończyła VIII liceum w 2006. Jest absolwentką Politologii na Politechnice Białostockiej. W Telewizji Polskiej Białystok w redakcji „Obiektywu” pracowała od sierpnia 2008 i specjalizowała się w tematyce społecznej, polityce oraz sporcie. Na XVIII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarzy Oddziałów Terenowych TVP Justyna Śliwowska została uznana za autorkę najlepszej relacji reporterskiej. Jury Przeglądu doceniło jej materiał o zdewastowaniu pomnika ku czci Żydów pomordowanych w Jedwabnem.

W portalu społecznościowym Justyna Śliwowska zaanonsowała 20 marca 2015 roku przeprowadzkę do Warszawy. Teraz jest dziennikarką TVP Info.