Look Of The Year Polska, organizowany przez Agencję IGO-ART, to konkurs, który daje szansę osobom marzącym o międzynarodowej karierze w modelingu.

Look Of The Year Polska, organizowany przez Agencję IGO-ART, to konkurs, który daje szansę osobom marzącym o międzynarodowej karierze w modelingu. Ogólnopolski finał odbędzie 2 września w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dostało się do niego 10 dziewczyn i 10 chłopaków (udział mężczyzn w konkursie jest tegoroczną nowością). Finalistów wyłoniono w serii eliminacji, które odbyły się w całej Polsce. W finałowej stawce nie zabrakło przedstawicieli województwa łódzkiego (dwie dziewczyny i jeden chłopak).

Czytaj:Look Of The Year 2016. Wybiorą najpiękniejszą modelkę i modela [ZDJĘCIA]

Na wrześniowej gali, kandydaci na modeli i modelki ponownie zostaną ocenieni przez jury, złożone m.in. ze znanych polskich i włoskich projektantów, znanych modelek oraz specjalistów od mody. Zwycięzcy pojadą do Włoch, na światowy finał konkursu. Co jednak ważne, wszyscy finaliści mogą liczyć na pomoc profesjonalnej agencji we wprowadzeniu ich na światowe wybiegi.

THE LOOK OF THE YEAR. Tak może się zacząć wielka światowa kariera [WYWIAD]

Swoich faworytów mogą wybrać nie tylko profesjonaliści. Od czwartku na profilu facebookowym konkursu zamieszczane są wizytówki każdego z uczestników finału. Rozpoczęło się również głosowanie na przyszłych modeli i modelki. Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę specjalną.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 8-14 sierpnia 2016 r.