W piątek w kinie Kijów. Centrum odbył się uroczysty pokaz „Czerwonego kapitana”. Na czerwonym dywanie pojawili się twórcy obrazu, a wśród gwiazd kina takie postacie jak m.in.: Maciej Stuhr i słowacki aktor Marián Geišberg. Zobaczcie zdjęcia.

„Czerwony kapitan” to ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który w czasie służby w policji przeżył większość z tego, co później opisał w książce. Film miał już swoją premierę na Słowacji, gdzie został znakomicie przyjęty .

W roli głównej zobaczymy tu Macieja Stuhra. - Naprawdę bardzo spodobał mi się scenariusz, był ciekawy i poruszający. Przeczytałem go błyskawicznie i z zaciekawieniem, co jest pierwszą oznaką świetnego thrillera - przyznał Maciej Stuhr.

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) - ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich.

Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do Czerwonego Kapitana - owianego bardzo złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy.

Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą śledztwa wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji oraz Kościoła.

Premiera filmu w Polsce zaplanowana jest na 26 sierpnia