Dziś pod lupę wzięliśmy ubiór aktorki Katarzyny Figury, która tak ubrana pojawiła się na spotkaniu z fanami w Sopocie. Stylizację Katarzyny Figury ocenia Tatiana Szczęch, stylistka, doradca wizerunkowy.

Dziś źródłem mojej inspiracji jest nazwisko naszej bohaterki Katarzyny Figury, a że ma ono ścisły związek z tym, czym zajmuję się zawodowo - to je wykorzystam. Zatem... „porozmawiajmy” o kobiecych figurach.

Obecnie funkcjonuje wiele różnych podziałów na typy kobiecych sylwetek, ja wyróżniam ich 7. Nazywam je literalnie.

Kobiecym ideałem jest figura o proporcjach litery X. Charakteryzują ją ramiona równe biodrom oraz wyraźnie zaznaczona talia.

Kobiety o wąskich ramionach, małym lub średnim biuście, ale masywnych biodrach, udach, pośladkach, łydkach, zaliczają się do typu A. Pani A powinna optycznie poszerzać ramiona (i biust, jeśli to konieczne) oraz pomniejszać biodra.

Szerokie ramiona, wąskie biodra i zgrabne nogi nie pozostawiają wątpliwości - mamy do czynienia z sylwetką Y. Pomniejszamy górne partie ciała i nadajemy objętości dolnym.

Brak wcięć i krągłości, ramiona, biodra i talia podobnej szerokości to sylwetka H. Pani H- -kształtna powinna tak się ubierać, by optycznie stworzyć talię.

Jeżeli szerszy brzuch dyktuje, jak się ubierać, a przy tym kobieta ma ładny biust i zgrabne nogi, mamy do czynienia z sylwetką O. Zasada postępowania: zasłaniamy brzuch, odsłaniamy nogi.

Sylwetki I oraz F mają związek ze wzrostem. Obydwie nie mają tendencji do tycia, I jest bardzo wysoka, F - filigranowa, bardzo niska. Panie I-kształtne powinny nadać sobie objętości i „skracać się”. Panie F, by być zauważone, powinny stawiać na kolory i tworzyć jak najwięcej pionowych linii, np. kolory-stycznych, które optycznie je wydłużą.

Pani Katarzyna to pani Y. Namiotowe fasony w jej przy-padku, z nietoperzowymi rękawami, i płytki dekolt to nie są naj-lepsze rozwiązania. Jednak nagradzam dobór kolorów. Śliwka w połączeniu z czerwienią wygląda ciekawie i intrygująco. Poza tym, ten uśmiech…

Moja ocena: 3+.

Tatiana Szczęch, stylistka, doradca wizerunkowy

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"